E diel, 25 Tetor, 2020
13 C
Tirana

Etiketa

shkolla

Covid/ Pse mbyllja e shkollave, ka pasoja shumë të rënda

Nga: Fabio Sabatini “Internazionale” A është mbyllja e shkollave, mënyra e duhur për t’u përballur me pandeminë aktuale? A janë përfitimet e mbylljes së tyre...

Tiranë: Humb jetën nga koronavirusi drejtori i shkollës 9-vjeçare

Drejtori i shkollës 9-vjeÖare “Lidhja e Prizrenit” në Paskuqan, Dedë Malaj ka humbur jetën si pasojë e infkektimit me Covid-19. Lajmi është dhënë nga faqja...

Vokshi: Rama u vjedh mësuesve orët e mësimit, nuk i paguan për punën shtesë

Ish-deputetja e PD, Albana Vokshi thotë se që prej nisjes së shkollës, 34 mijë mësues janë braktisur dhe lënë në mëshirë të fatit edhe...

PD denoncon: Drejtorët e shkollave kanë urdhëruar mësuesit të mbledhin të dhënat personale të prindërve

Partia Demokratike, akzuon mazhorancën se po përpiqet që të deformojë votën e qytetarëve. Ish-deputeti, Luçiano Boçi thotë se në lojë janë futur dhe drejtorët e...

“Zoti i bekoftë fëmijët dhe i mbroftë me prindërit e gjyshërit e tyre”/Rama emocionohet, Zaho i vogël fillon shkollën

Ky vit i ri shkollor ka nisur ndryshe për të gjithë nxënësit dhe mësuesit, me kushte dhe sjellje të reja për tu mbrojtur nga...

Meta: Uroj që përtej propagandës, Ministria e Arsimit të ketë marrë masat

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka sulmuar sërish qeverinë, lidhur me masat anti-Covid për vitin e ri shkollor. Ai shprehet skeptik për punën e...

Nesër fillon viti i ri shkollor, prindërit duhet të plotësojnë këtë formular paraprakisht

Ditën e nesërme nis viti i ri shkollor për nxënësit e arsimit parauniversitar. Ministria e Arsimit ka publikuar një protokoll masash anti-covid të cilat...

Rinisja e shkollës/ Ekspertja e ISHP-së tregon rastet kur do të izolohet klasa

Ekspertja e ISHP-së, Eugena Tomini, ka folur lidhur me situatën me të cilën do të përballen nxënësit, që do të rikthehen në shkollë të...

MSH bën apel në prag të vitit shkollor: “Hapja e shkollave rrit rrezikun për shtimin e infektimeve”

Numri i rasteve me Covid në vendin tonë nuk njeh zbritje e ndërkohë që së shpejti fillon edhe shkolla, MSH apeloi për një kujdes...

Shahini: Mbajtja e maskës është e detyrueshme

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini, ka postuar në rrjetet e saj sociale një video sensibilizuese mbi rëndësinë dhe rregullin e mbajtjes së maskës në...

Të fundit

Biblioteka Aleksandrisë dhe Rajhshtagu gjerman: Zjarret që ndryshuan historinë

Gjatë historisë, zjarret kanë çuar në ndryshime drastike në modelet e popullsisë, infrastrukturën dhe rrjedhën e ngjarjeve botërore. Këtu janë shtatë zjarre që ndryshuan...

Papa Françesku pro martesave LGBT, përpjekje për të shmangur përçarjen e Kishës

Nga Simone Cosimi “Wired” Nga njëri kamp, ai më i zhurmshmi, nuk e kanë problem ta etiketojnë si Anti-Krishti. Aty afër ishte edhe paraardhësi i...

Dhënia e shtetësive, Presidenca-Ramës: Fake news i ndyrë

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi ka reaguar sërish ndaj akuzave të kryeministrit Rama, duke thënë se ka shpifur për kreun e shtetit,...

Italia shtrëngon masat: Mbyllen baret pas orës 18:00

Italia pritet të shtrëngojë më shumë masat për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, pas rritjes së shpejtë të numrit të rasteve javët e fundit. Sipas...

Danimarka kërkon test negativ të Covid-19 për punëtorët e huaj

Danimarka ka në plan të prezantojë një kërkesë që punëtorët e huaj të përkohshëm, të cilët vijnë nga vendet me norma të larta të...