E hënë, 24 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

Denoncimi/ Kryetarja e Bashkisë Patos kthen shkollën në lokal (VIDEO)

Kryetarja e Bashkisë Patos ka kthyer shkollën në lokal. Denoncimi vjen nga deputeti i PD, Luan Baçi. Nxënësit e një shkolle në fshatin Grizë janë transferuar në Patos, pasi ambientet e shkollës i janë dhënë me qira njerëzve të kryetares së Bashkisë, për ta kthyer në lokal.

Banorët e fshatit Grize në Patos, kanë protestuar ndërsa akuzojnë kryetaren e Bashkisë, pasi 46 nxënës të arsimit fillor dhe 22 femijë para shkollorë, i kanë transportuar me furgon drejtë Patosit. Shkollën e kanë kthyer në lokal, duke ua dhënë me qira njerezve të afert të saj.

Denoncimi

Abuzimi, vjedhjet dhe shperdorimet e detyres me vendime absurde te keshillave bashkiak nje partiak dhe kryetareve te emeruar te bashkive, vazhdojne te trazojne jeten e qytetareve!

Vendim absurd dhe abuziv i kryetares se bashkise Patos!

Banoret e fshatit Grize ne Patos, prinder dhe nxenes, protestojne dhe akuzojne kryetaren e bashkise, se 46 nxenes te arsimit fillor dhe 22 femije para shkollore, sot kane vendosur ti transportojne me furgon drejte Patosit dhe shkollen ta kthejne ne lokal, duke e dhene me qira shume vjeçare njerezve te afert te saj!

Hapsira rrethe godines se shkolles eshte mbi 1 HA e bollshme per aktivitetet te tjera te parashikuara nga kryetaria e bashkise!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zgjedhjet e nxehta të 6 marsit, 10 pritshmëritë për 6 bashki

Nga: Roland Qafoku Vendimi për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit më shumë duket si një pushim i detyruar i kërkuar nga trajneri në...

Recitoi mes dëborës/Meta: Vargjet e mia shqetësuan çunat e “Ballkanit të Hapur”

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, është pyetur nga gazetarët sot për recitimin që bëri së fundmi në Korçë, ndërsa në qytetin juglindor kishte nisur...

Meta i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Ramës

Pa humbur kohë, presidenti Meta i është përgjigjur thumbave të kryeministrit Rama. Presidenti Ilir Meta i ktheu përgjigje deklaratave të Ramës, se më 6...

“Kreu i FSHF”, Meta: Dënoj çdo ndërhyrje të politikës, që synon shantazhimin!

Ndërsa foli për mediat pas homazheve te shtatorja e Ismail Qemalit, në bulevardin Dëshmorët e Kombit, Kreu i Shtetit, Ilir Meta është prononcuar edhe...

U ekzekutua nga një i mitur për hakmarrje, zbardhet ngjarja e rëndë në Lezhë

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Lezhën. Një person është qëlluar për vdekje në fshatin Manati. Bëhet me dije se ka ndërruar jetë Lekë...