E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Voltana Ademi ia hedh fajin policisë: Pse nuk reaguat dje? Të hapen kamerat

Pas protestës së një dite më parë në Shkodër, policia ka nisur procedimet penale. Sot është proceduar penalisht kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi dhe 7 persona të tjerë si organizatorë. Ademi është shprehur se është e drejta e popullit që të protestojë sa herë iu bëhet padrejtësi.

Duke folur për djegien e selisë së PS nga një grup adoleshentësh, Ademi tha se policia nuk reagoi qëllimisht, edhe pse kryebashkiakja thotë se i ka telefonuar. Kryebashkiakja e Shkodrës thekson se protesta nuk ishte politike, ndërsa kërkon hapjen e kamerave.

“Populli do të reagojë sa herë t’i bëhet një padrejtësi. Kam lëvizur me qytetarët nga Posta tek Sheshi “2 Prilli”.

Populli do të reagojë sa herë t’i bëhet një padrejtësi. Kam dyshimet e mia për atë që ka ndodhur dje, pse nuk reagoi policia? Do kërkoj deri në fund hetim.

Ka një komunikim zyrtar të padiskutuar. Në asnjë rast nuk vepron ndryshe, veçse duke respektuar ligjin. Unë do t’ju bëjë me dije edhe kamerat. Policia i ka dhe janë dëshmi për mosveprim.

Nuk duhet të guxojë askush që të marrin qasje politike. Qytetarët në Shqipëri, protestohet. Skenar i mirëmenduar? Kam marrë në telefon policinë, e kam të regjistruar. Unë jam qytetarja e parë e Shkodrës, marr pjesë në çdo tubim që gjykoj se është e drejtë”.

Lexo edhe :   Në kërkim ndërkombëtar, arrestohet i forti i Shkodrës (Emri)

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...