E mërkurë, 16 Qershor, 2021
20.5 C
Tirana

Shkarkohet Voltana Ademi, njihuni me kryetarin e ri të shoqatës së Bashkive

Në Asamblenë e Shoqatës së Bashkive të Shqipërisë, u vendos për shkarkimin e Voltana Ademit. Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, ka mbajtur postin e kryetares së SHBSH-së.

Në vend të saj është zgjedhur Pjerin Ndreu, kryetari i Bashkisë së Lezhës. Ndërsa nënkryetarë u zgjodhën kryebashkiakja e Përmetit, Alma Hoxha dhe ai i Pogradecit, Ilir Xhakolli. Pjerin Ndreu, në një prononcim për mediat tha se kjo Asamble nuk ishte funksionale prej dy vitesh.

“Kjo është Asamble e jashtëzakonshme e thirrur nga 1/5 e anëtarëve, në këtë Asamble marrin pjesë të gjithë anëtarët e Bashkive. Prej dy vitesh nuk ishte funksionale, ne e kemi parë si të domosdoshme mbledhjen e kësaj Asambleje, ku kemi zgjedhur dhe anëtarët e Shoqatës dhe në këto kushte ne kemi kërkuar mbledhjen. Pas diskutimeve dhe votimeve është zgjedhur kryetar unë dhe nënkryetar Alma Hoxha dhe Ilir Xhakolli”, ka thënë Ndreu.

Në mbledhje ishin prezentë disa prej kryetarëve të Bashkive, por ajo ç’ka u vu re lidhej me mungesën e vetë Voltana Ademit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës

Policia njofton se është dhunuar për shkak të detyrës Drejtoresha e Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit në Bashkinë e Tiranës. Agresori është një 34-vjeçar me...

‘Vatra’ deklaratë: Të na tregohet pse Berisha u shpall “non grata”

DEKLARATË PUBLIKE E FEDERATËS PAN – SHQIPTARE TË AMERIKËS VATRA, RRETH SHPALLJES ‘NON GRATA’ TË ISH- PRESIDENTIT SHQIPTAR DR. SALI BERISHA Federata Pan - Shqiptare...

BE heq kufizimet e udhëtimit për Shqipërinë, Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut

Vendet anëtare të Bashkimit Evropian kanë rënë dakord të mërkurën (16 qershor) të heqin kufizimet e udhëtimit për udhëtarët nga tetë vende dhe territore...

Arma më e fuqishme e Opozitës

Nga Oerd Bylykbashi Ligji i Dekriminalizimit funksionon si sahat! Një tjetër kryebashkiak i dënuar me burgim u zbulua falë tij, duhet të largohet nga funksioni...

Hodhi çantën nga dritarja e lokalit sapo pa RENEA-n, pranga 27-vjeçarit

Kontrollet e befasishme të RENEA-s në Fier për kapjen e personave në kërkim, janë finalizuar me arrestimin e një të riu. Në pranga është...