E premte, 28 Janar, 2022
4.5 C
Tirana

Çfarë ka ndodhur në vendin tonë në 24 orët e fundit

“Tirana Today” po ju përcjell zhvillimet kryesore në Shqipëri në 24 orët e fundit

1-U shkarkua nga Shoqata e Bashkive, Voltana Ademi nuk njeh vendimin: Eksponentë të PS-së

2-Shteti shqiptar ka pranuar për herë të parë se e ka humbur gjyqin ndërkombëtar me biznesmenin Francesko Beketi

3-Konfirmohet prania e gripit të shpendëve në Shqipëri. Identifikohen 3 vatra; në Fushë-Krujë, Dajt dhe Bujan

4-Qytetarët të cilët nuk kanë regjistruar në sistemin elektronik SIMA armët sportive dhe të gjahut, kanë afat deri më 31 dhjetor për të përditësuar të dhënat personale.

5- Shqipëria humbi me rezultatin 3-1 miqësoren me Çekinë, e luajtur të martën në Pragë.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

O mosmirënjohës, Berisha ju bëri njerëz ju nuk i jepni as dorën

Nga: Nikoll Lesi Sot shkoi në parlament, pas 4 muajve mungesë prej “Foltores”, ish-kryeministri Berisha. Foli, trazoi, turbulloi qetësinë e parlamentit dhe iku. Por ajo që...

Tr*toli në banesën e të vëllait, Agron Duka: Jam trembur shumë

Kreu i PAA-së, Agron Duka, ka shprehur shqetësimin pas shpërthimit të tritolit në shtëpinë e Armand Dukës, duke vënë në dukje se është i...

Zyrtari i DASH mesazh Berishës: Një i korruptuar s’mund të jetë fytyra e PD

Zv/Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Gabriel Escobar, thekson se një person i shpallur "non grata" për korrupsion, nuk mund të jetë fytyra e PD-së....

Mesazhet e Nokës me Nikollën e Manjën/Alibeaj: “Foltorja” bashkëpunon me Ramën

Në seancën e djeshme plenare të zhvilluar në Kuvend, mediat kanë kapur bisedat nga celulari i deputetit demokrat Flamur Noka, që ka zhvilluar në...

“Non grata”, Berisha: Kam bindjen se SHBA do ta korrigjojë gabimin

Për Berishën, deklarimi “non grata” nga ana e SHBA-së, është i bazuar në shpifje. Në emisonin "Opinion" në Tv Klan, Berisha ka deklaruar se...