E martë, 22 Qershor, 2021
35.5 C
Tirana

Etiketa

ushtaraket

Shpërblim për efektivët e Policisë së Shtetit dhe ushtarakët? Rama tregon sa e mundur është kjo

Sikundër bluzat e bardha, edhe uniformat blu kanë bërë një punë kolosale për ruajtjen e sigurisë së qytetarëve gjatë shtetrrethimit. Pas vendosjet së izolimit,...

NATO/ Xhaçka uron ushtarakët që u nisën sot në mision

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka uron ushtarakët të cilët nisen sot për në një mision të NATO-s. Nëpërmjet një statusi në Facebook, Xhaçka shprehet se...

Qeveria kompenson me 10 mln lekë familjet e ushtarakëve të vrarë në Letoni

Qeveria ka marrë vendim që të kompensojë me një fond të përcaktuar familjet e dy ushtarakëve që humbën jetën gjatë një misioni të NATOS-s...

Ushtarakët shqiptarë me shërbim në Letoni i rikthehen detyrës

Disa ditë pas tragjedisë në Letoni, ku humbën jetën dy ushtarë shqiptare, grupi i ushtarakëve që ndodhen me detyrë atje i është rikthyer shërbimit. Mësohet...

Rama premton: Nga 1 prilli rritje pagash për mjekët, mësuesit dhe ushtarakët

Duke filluar nga 1 prilli në shëndetësi, arsim dhe në mbrojtje do të ketë rritje të pagave. Lajmin e bëri të ditur vetë kryeministri...

Qeveria gati vendimin, shpërblim për ushtarakët. Vitin tjetër u rriten rrogat

Kryeministri Edi Rama njoftoi sot akordimin e një shpërblimi për të gjithë ushtarakët që u përfshinë në operacionin e përmbytjeve një ditë më parë....

Ushtarakët dezertuan në Britani, Xhaçka shton forcat në Afganistan

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka e ka paraqitur ushtrinë shqiptare si mjaft të fuqishme gjatë një vizite në Afganistan. Xhaçka ka habitur me deklaratën e...

Të fundit

Si jemi bërë kështu, kaq absurd

Nga: Artan Fuga Ikim nga Kukësi në Londër, sepse Kukësi nuk ka zhvillim dhe nuk siguron punë, etj. Ikim në Londër. Qeveria ndërton aeroportin në Kukës që...

Koronavirusi/ 5 raste të reja nga 4 mijë testime në 24 orët e fundit

Situata epidemiologjike në vend vijon të mbetet e qëndrueshme. Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 5 raste të reja me Covid-19, nga 4.064...

Talenti nga Kosova Blendi Idrizi kalon në ekipin e parë tek Shalke 04

Talenti nga Kosova Blendi Idrizi nënshkroi kontratën e tij të parë si profesionist me “mbretërorët” gjermanë të Shalke 04-ës. 23-vjeçari u bashkua me skuadrën...

Vodhi 5,5 milionë lekë, SHÇBA pezullon nga detyra nënkomisarin e policisë

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA), ka pezulluar një punonjës policie, pasi është i dyshuar për vjedhje, duke shpërdoruar detyrën. Sipas hetimeve disa...

Lajmet e fundit nga futbolli italian, Inter, Milan, Juventus…

Lajmet e fundit nga futbolli italian: Inter: Hakan Calhanoglu, pas ekzaminimeve mjekësore dhe pas një pushimi të shkurtër për drekë, arriti në selinë e...