Politikë

NATO/ Xhaçka uron ushtarakët që u nisën sot në mision

               Publikuar në : 12:48 - 12/07/19 Enno

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka uron ushtarakët të cilët nisen sot për në një mision të NATO-s.

Nëpërmjet një statusi në Facebook, Xhaçka shprehet se ekuipazhi i anijes “Oriku” u nis sot për në misionin e NATO-s në detin Egje, ku do të zëvendësojnë kolegët e tyre të kontingjetit të XII dhe anijen “Butrinti”.

Postimi i Olta Xhaçkës:

Erëra të mbara ekuipazhit të anijes “Oriku”, të cilët u nisën sot për në misionin e NATO-s në detin Egje, ku do të zëvendësojnë kolegët e tyre të kontingjetit të XII dhe anijen “Butrinti”.🇦🇱⚓

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT