E shtunë, 11 Korrik, 2020
29 C
Tirana

Etiketa

Ulsi Manja

“Si je shefo?”/ Paloka: Ja si e identifikova trafikantin e drogës

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka dhe ish-deputeti Flamur Noka janë shprehur se skema e shitblerjes së votës përfshinte edhe grupe kriminale që kultivonin kanabis. Të...

“Ulsiu u tremb nga Meta”, deputeti tregon prapaskenat në Komisionin Hetimor

Deputeti Halit Valteri, ka komentuar seancën e djeshme dëgjimore të presidentit Meta, duke u shprehur se kryetari i Komisionit Hetimor, Ulsi Manja e zuri...

Malltezi i nxjerr të “palarat” Ulsi Manjës: Ke punësuar tërë fisin (Lista me emrat)

Kreu i Departamentit të Mjedisit në PD, Jamarbër Malltezi, ka denoncuar punësimet familjare që ka bërë kreu i Komisionit Hetimor ndaj presidentit Meta, Ulsi...

“Çështja Meta”/ Alimadhi përplaset me Ulsi Manjën: Jeni të pamëshirshëm

Komisioni Hetimor ku dëshmoi presidenti Ilir Meta është shoqëruar ndër të tjera edhe me debate. E tillë ka qenë edhe përplasja midis Ulsi Manjës...

Meta para Komisionit Hetimor, Manjani: Ja pse nuk duhet të paraqitej

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka komentuar me nota të ashpra, vendimin e presidentit Meta për t’u paraqitur sot para Komisionit Hetimor. Me anë të...

“Për faqe të zezë”, LSI pas fillimit të mbledhjes: Ulsi Manja shkeli rregulloren e Kuvendit

Presidenti Ilir Meta po jep tashmë deklaratën e tij para Komisioni Hetimor, në lidhje me anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit. Mirëpo, menjëherë sapo ka...

“Se mos na del gjë nga këta të PD”, socialistët hedhin batuta…

Komisioni i Çështjeve Ligjore ka miratuar kandidaturën e Besnik Dervishit në postin e Komisionerit për të Drejtën e Informimit dhe Mbrojtjen e të Dhënave....

“Fakte tronditëse do të dalin”, paralajmëron ish-deputeti i LSI-së

Ish-deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari deklaron se marrëdhëniet mes partive të opozitës së bashkuar pas 30 qershorit, janë më të forta dhe korrekte. I ftuar...

Vijon përplasja mes socialistëve te Komisioni i Ligjeve, Bashkim Fino braktis mbledhjen

Dy socialistët, Ulsi Manja dhe Bashkim Fino janë përplasur sërish në mbledhjen e Komisionit Parlamentar të Ligjeve. Ka qenë deputeti i PS, Bashkim Fino ai...

Miratohet rregullorja e re e Kuvendit, PS tërhiqet nga imuniteti

Partia Socialiste tërhiqet nga propozimi i saj për rikthimin e imunitetit të deputetëve. Në mbledhjen e djeshme të Komisionit të Ligjeve u miratuan nen për...

Të fundit

Rekord rastesh të reja infektimi në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se janë regjistruar 93 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit. Vijon...

Manastirliu: 10 rregulla për një sezon turistik të sigurt

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, i ka bërë thirrje qytetarëve dhe turistëve të tregohen të kujdesshëm në zbatimin e rregullave të higjienës distancimit social. Manastirliu...

“Aya Sofya”/ Greqia paralajmëron sanksione ndaj Turqisë

Vendimi i gjykatës turke për ta kthyer “Aya Sofya” në një xhami, ka ngjallur mjaft polemika brenda dhe jashtë vendit. I fundit që ka reaguar...

Komshiq: Protestat në Beograd kanë të bëjnë me Kosovën

E ardhmja e Ballkanit është në BE dhe protestat në Beograd nuk kanë të bëjnë me Coronën, por me Kosovën, thotë për DW Zhelko...

Treni përplas një makinë në Domje të Tiranës

Policia bën me dije se treni i linjës Durrës-Kashar ka përplasur një mjet në fshatin Domje, mëngjesin e sotëm. Makina me drejtues shtetasen E.M gjatë...