E martë, 14 Korrik, 2020
31 C
Tirana

Etiketa

Ulsi Manja

Komisioni hetimor për shkarkimin e Metës: Për 3 muaj…

Komisioni Hetimor Parlamentar është mbledhur mesditën e sotme për të shqyrtuar kërkesën e deputetëve socialistë, për çështjen e presidentit Meta. Në këtë mbledhje, kreu i...

“S’jam shoku jot”, Fino debat me Avokatin e Shtetit dhe Ulsi Manjën për pallatin e Bashës

Në mbledhjen që u zhvillua ditën e sotme në Komisionin e Ligjeve, deputeti Bashkim Fino iu drejtua Avokatit të Shtetit, Artur Metani me një...

Manja prezanton raportin për shkarkimin e Metës: E vura në dijeni, m’u përgjigj me gjuhë jo etike

Para disa minutash ka nisur seanca e jashtëzakonshme në Kuvend dhe nga foltorja, kryetari i Komisionit të Ligjeve Ulsi Manja, prezantoi raportin për kërkesën...

“Mashtrues ordiner”/ Ish-kreu i FRESSH, akuza të rënda ndaj Ulsi Manjës

Ish-kryetari i FRESSH në Dibër Elvis Kola, ka shpërthyer në akuza të rënda ndaj kryetarit të Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja. Përmes një statusi në...

Dekreti i zgjedhjeve/ Meta i përgjigjet Kuvendit: Procesi i rremë dhe i verbër

Presidenti Ilir Meta i ka kthyer përgjigje Kreut të Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja duke i thënë  se vendimi për anulimin e zgjedhjeve është...

“Nuk guxon të shkosh në shtëpinë tënde, ta njohin surratin”/ Prençi shpërthen ndaj Manjës

Pas përgjimeve të "Bild", ish-drejtuesi i lartë në Policinë e Shtetit, Shemsi Prençi, ka reaguar me anë të një letre të publikuar në rrjetet...

‘Si do ta zgjidhë krizën?’/ Deputeti zbulon pse Meta nuk caktoi një datë zgjedhjesh

Deputeti i PS-së, njëherësh dhe Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja ka reaguar lidhur me deklaratën e presidentit Meta për anulimin e datës...

A mund ta shpërbëjë Meta Parlamentin? Ulsi Manja befason me përgjigjen

Deputeti i PS-së, njëherësh dhe Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja, teksa e quajti antikushtetues vendimin e presidentit Meta për shtyrjen e datës...

“Dosja 184”, rebelohet Manja: Dibra nuk e meriton atë damkë!

Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja, e ka cilësuar si një damkë për Dibrën dosjen 184. Ai thotë se kjo është e vendosur...

Ulsi Manja: Grabitja në Rinas s’mund të quhet cenim i sigurisë kombëtare

Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja ka komentuar ngjarjen në Rinas, për të cilën tha se nuk është cenim i Sigurisë Kombëtare. I...

Të fundit

Policia “shtrëngon” rripin, nis monitorimin me 32 dronë nga toka e ajri (VIDEO)

Për të parandaluar kultivimin e kanabisit, Policia e Shtetit njofton se ka intesifikuar kontrollet e territorit nga toka dhe ajri. Plot 123 grupe kontrolli...

U konfirmua pozitiv javën e kaluar, si shfaqet gjendja shëndetësore e Isa Mustafës

Zyrtarja e marrëdhënieve me publikun në LDK, Gentiana Azemi, shprehet se gjendja e Isa Mustafës është shumë e mirë. “Gjendja e kryetarit Mustafa është shumë...

I shiti SHBA-së informacione për programin e raketave, ekzekutohet spiuni iranian

Një shtetas iranian është ekzekutuar, me akuzën se ishte spiun i CIA-s. Lajmin në fjalë e ka përcjellë zëdhënësi i Ministrisë së Drejtësisë në...

Shqipëria dhe Kosova duhet të jenë një shtet

Nga Spartak Ngjela Duhet të bëhemi të ndërgjegjshëm për një gjë: Shqipëria dhe Kosova duhet të jenë një shtet. Vetëm ky bashkim i nxjerr shqipëtarët...

Dobësohen ndjeshëm Dollari dhe Franga, humbet mbi 1 pikë Paundi

Monedha evropiane vazhdon edhe këtë të martë të ruaj të njëjtat vlera sikurse dje duke u blerë sot me 123.7 lekë dhe duke u shitur me 124.3...