E enjte, 29 Tetor, 2020
8 C
Tirana

Etiketa

te infektuar

SHBA thyen rekordet me të infektuarit, situata del jashtë kontrollit

Në Itali janë bërë protesta për mbyllje nga koronavirusi. Greqia është izoluar, e ndërsa në SHBA po shihet një rritje rekord e të infektuarve. SHBA-ja...

Rekord rastesh me Covid-19 në një ditë në Gjermani

Në 24 orët e fundit në Gjermani janë infektuar 14.714 qytetarë. Gjermania ka shënuar shifrën më të lartë të personave të infektuar me koronavirus...

Rekord i ri të infektuarish, konfirmohen 4 humbje jete në 24 orët e fundit

Ende nuk ka asnjë shenjë përmirësimi nga situata me pandeminë në vend. Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 4 persona. Burime zyrtare nga...

Rastet e reja në Shqipëri u rritën me 53%/ Ja çfarë shkruan ‘Zëri i Amerikës’

Në Shqipëri, java e shkuar rregjistroi një rritje rekord të rasteve të reja me koronavirus. Sipas të dhënave zyrtare të MInistrisë së Shëndetësisë, të...

Bum infektimesh në Shqipëri, 3 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Situata me pandeminë në Shqipëri nuk po njeh shenja përmirësimi. Edhe ditën e sotme ka patur një bum të infektuarish. Tre persona kanë humbur jetën...

Shifra alarmante me të infektuarit në vend, 5 viktima në 24 orët e fundit

Shifra të frikshme vijojnë të raportohen nga Ministria e Shëndetësisë, lidhur me situatën me pandeminë. 5 persona kanë humbur jetën, si pasojë e koronavirusit. Gjatë...

Situatë e rënduar nga koronavirusi, 4 viktima në 24 orët e fundit

Shqipëria nuik po gjen qetësi, si pasojë e koronavirusit. Situata është e rënduar, e po kështu një bilanc negative është shënuar me qytetarët që...

Sërish shifra të larta të infektuarish nga koronavirusi në 24 orë, 3 persona humbën jetën

Vijon me të njëjtat ritme numri i të infektuarve si pasojë e koronavirusit në Shqipëri. Në 24 orët e fundit kanë rezultuar pozitivë 165...

Ja nga çfarë sëmundjesh të tmerrshme rrezikohen të shëruarit nga Covid-19

Nga Laura Spinney ”The Atlantic” Humbja e energjisë së muskujve, ishte një nga simptomat më të hershme, shkroi dr. Xhemison, dhe pacientët e tjerë janë...

Rëndohet situata me pandeminë në Shqipëri/ 4 viktima dhe 144 raste të reja

Situata me pandeminë vijon të jetë shqetësuese në vendin tonë. Në raportimin më të fundit të Ministrisë së Shëndetësisë, u bë me dije se...

Të fundit

“Sigurimi i Shtetit instaloi pajisje radioteknike për të na përgjuar”

Sajmir Maloku Memorie.al publikon disa nga historitë e panjohura të Sajmir Malokut, ish-inxhinier ushtarak që ishte diplomuar me ‘Medalje Ari” në Universitetin e Tiranës, i...

Partitë e reja si një “rilindje” për opozitën

Nga: Alfred Peza Krijimi i partive të reja politike, po përjetohet me emocione të përziera, nga grupe të ndryshme shoqërore në varësi të raporteve të...

“Ne ia dolëm”, Agron Llakaj me bashkëshorten shërohen nga COVID-19

Agron Llakaj së bashku me bashkëshorten, kanë fituar betejën me COVID-19. Ai ka rrëfyer se për 20 ditë kanë qenë të infektuar, dhe tashmë...

Lëreni Lulin, të ketë të paktën armiqtë e vet

Nga: Mero Baze I gjithë ky debati mbi agresionin e Lulzim Bashës ndaj Topallit, Patozit, Murrizit apo Hajdarit, vlen si debat etik, por nuk është...

Sherr me Luanën gjatë emisionit? Rezarti rikthehet në “Shiko Kush Luan” (VIDEO)

Pas largimit të tij nga emisioni “Shiko Kush Luan”, Rezart Veleshnja ka qenë emri më i lakuar në mediat rozë. Menjëherë vendin e aktorit...