E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

te infektuar

Rëndohet bilanci në Itali, mbi 28 mijë raste të reja me koronavirus

Situata e Covid-19 në Itali vazhdon të mbetet kritike në 18 rajone ndër 21 që ka vendi, edhe pse raporti i fundit javor ka...

Ulen infektimet nga Covid në vend, numri i vdekjeve mbetet i lartë

Pas ditësh të tëra me shifra rekord të të infektuarve, kurba e Covid-19 ka shënuar një ulje në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë...

Kurba e infektimeve mbetet e lartë në Kosovë, 10 viktima nga Covid

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njofton se në 24 orët e fundit 10 persona kanë ndërruar jetë si pasojë e infektimit nga...

Asnjë shenjë përmirësimi nga virusi/ 13 viktima, nami me të infektuarit

Vijon me ritme të larta numri i të prekurve, e po kështu edhe pacientëve që kanë humbur jetën si pasojë e pandemisë. Në 24 orët...

Kosova regjistron numër rekord të viktimave nga COVID-19

Një tjetër ditë e zezë për Kosovën, e cila duket se ka humbur betejën me koronavirusin. Në 24 orët e fundit kanë humbur betejën...

Covid-19 i merr jetën agjentit të Anti-drogës

Zi në radhët e Policisë së Shtetit! Një agjent i Anti-drogës ka humbur jetën nga COVID-19. 50-vjeçari me iniciale F. P., prej një jave ishte...

Maqedonia e Veriut në kaos nga koronavirusi

Maqedonia e Veriut edhe të enjten ka regjistruar shifra të larta të të vdekurve dhe të infektuarve me koronavirus. Ministria e Shëndetësisë në Shkup, ka...

Shtohen infektimet me Covid në Greqi, 59 viktima në 24 orë

Greqia vijon që të ketë një numër të lartë të rasteve të reja me koronavirus, të konfirmuara në 24 orë. Sipas statistikave të 24 orëve...

Italia ”nën” ethet e Covid-19: 36 mijë raste të reja

Italia vijon të regjistrojë shifra të larte të rasteve të reja me COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, janë konfirmuar pozitiv me këtë virus...

Sërish ditë e zezë për Kosovën/ 14 viktima në 24 orë

14 të vdekur dhe 807 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë. Ky është bilanci tragjik, si pasojë e...

Të fundit

Parandalohet një vrasje/Kërcënoi me armë ish-dhëndrin, pranga 67-vjeçarit

Në sajë të operacionit të koduar "Parandalimi", policia e Lezhës ka bërë të mundur parandalimin e një ngjarje të mundshme kriminale në familje. Në...

Gabriel Escobar do të përcjellë në Shqipëri mesazhin e Rozenbergëve

Nga: Azgan Haklaj  Besë me Atdheun dhe Amerikën! Foltoret e Berishës si Pravda e Leninit. Revolucioni paqësor, konservator i Berishës si revolucioni bolshevik. Ka disa disa kohë që...

Vetingu në politikë/ PD kërkon deri në 22 vite burg për politikanët

PD mbetet e vendosur për të çuar përpara nismën e saj, për të futur në Vetting të gjithë politikanët. Demokratët kanë shtuar propozimet e...

“22 vite burg për politikanin që zgjidhet me vota të vjedhura”

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka komentuar propozimin e PD-së për dënimin me burg për atë që zgjidhet me vota të vjedhura. Me anë...

Euro prek nivelin më të ulët që nga gushti 2019

Euro e nisi javën me rënie të mëtejshme ndaj lekut. Sipas kursit zyrtar të këmbimit të Bankës së Shqipërisë, monedha europiane u këmbye me...