E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

te infektuar

Shkon në 66 numri i të infektuarve me koronavirus në Greqi

Numri i personave të infektuar me koronavirus në Greqi ka shkuar në 66. Raportohet se vetëm ditën e sotme janë konfirmuar 21 raste të reja. Fatmirësisht...

“Testohen 8 raste të reja”, ja si paraqitet situata me koronavirusin në Shqipëri

Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 8 raste të reja, nga ku në total numri i rasteve të testuara ka shkuar në 50....

Italia si një shkretëtirë, anulohen 90% e prenotimeve 

Për shkak se veriu i Italisë vijon të shënojë raste të reja virusi COVID-19, kanalet e Venecias janë boshatisur. Po kështu nga frika e...

528 të infektuar nga koronavirusi në Itali, mes tyre edhe një futbollist

Deri më tani në shtetin fqinj 528 persona rezultojnë të infektuar me koronavirus. Ky i fundit, në Itali ka marrë 14 jetë njerëzish dhe për...

Ja sa shkon numri i të infektuarve nga koronavirusi në Itali

Numri i personave të infektuar me koronavirus në Itali ka shkuar në 132. Këtë e kanë bërë me dije mediat italiane. Kujtojmë se deri më...

Koronavirusi në Itali/ Shkon në 79 numri i të infektuarve

Koronavirusi ka “mbërritur” në Itali, ku deri më tani numërohen 79 të infektuar. Dy persona në shtetin fqinj kanë humbur jetën, pasi nuk arritën që...

Itali/ Rritet numri i të infektuarve me koronavirus

Një shpërthim i koronavirusit në veri të Italisë u përkeqësua të premten. Zyrtarët njoftojnë për 14 raste infektimi në rajonin e pasur të Lombardisë, ndërsa...

Koronavirusi/ 6 të infektuar në Itali, në karantinë personat e afërt me ta

Mediat italiane kanë bërë me dije se 6 persona janë aktualisht të infektuar me koronavirus në Itali. Të infektuarit janë futur në karantinë dhe së...

E frikshme/ 150 pasagjerë me koronavirus në një anije

Në anijen e ankoruar në Yokohama, 150 pasagjerë janë të infektuar me koronavirus. Zyrtarët japonezë kanë raportuar se personat e prekur nga virusi vdekjeprurës ndodhen...

Të fundit

Gabriel Escobar do të përcjellë në Shqipëri mesazhin e Rozenbergëve

Nga: Azgan Haklaj  Besë me Atdheun dhe Amerikën! Foltoret e Berishës si Pravda e Leninit. Revolucioni paqësor, konservator i Berishës si revolucioni bolshevik. Ka disa disa kohë që...

Vetingu në politikë/ PD kërkon deri në 22 vite burg për politikanët

PD mbetet e vendosur për të çuar përpara nismën e saj, për të futur në Vetting të gjithë politikanët. Demokratët kanë shtuar propozimet e...

“22 vite burg për politikanin që zgjidhet me vota të vjedhura”

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka komentuar propozimin e PD-së për dënimin me burg për atë që zgjidhet me vota të vjedhura. Me anë...

Euro prek nivelin më të ulët që nga gushti 2019

Euro e nisi javën me rënie të mëtejshme ndaj lekut. Sipas kursit zyrtar të këmbimit të Bankës së Shqipërisë, monedha europiane u këmbye me...

S’ka më sekrete/ Ja kur do të mbahet Festivali i 60-të i Këngës në RTSH

Edicioni i 60-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar do të përfcillet LIVE për publikun shqiptar në mbrëmjet e 27,28 dhe 29...