E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

te infektuar

Italia regjistron rreth 35 mijë të infektuar në 24 orë (Grafiku)

Italia ka pasur një rritje të lehtë të rasteve me Covid-19 krahasuar me një ditë më parë. Në 24 orët e fundit janë regjistruar...

Koronavirusi ‘pushton’ sërish Italinë, rikthehen shifrat e valës së parë

Italia po përballet me shifra gjithnjë e në rritje si pasojë e pandemisë Covid-19, duke kaluar pothuajse në numrat e njëjtë me ato të...

Bilanc lufte në Maqedoninë e Veriut: 40 viktima nga Covid në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut, informoi se në 24 orët e fundit se janë regjistruar 40 viktima nga Covid-19, numri më i...

Rekord i zi: Mbi 600 të infektuar me koronavirus në 24 orë

Shqipëria regjistron një tjetër rekord sa i takon të rasteve të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë informon se 602...

Bilanc tragjik në 24 orë/Koronavirusi vijon të marrë jetë në Kosovë

Pavarësisht masave shtrënguese, Kosova nuk po njeh shenja përmirësimi si pasojë e pandemisë vdekjeprurëse. Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 1361 mostra të marra...

‘Mos takoni askënd jashtë shtëpisë suaj’, shteti europian në izolim të plotë

Në tentativë për të parandaluar valën e dytë të pandemisë, Austria do të aplikojë një bllokim të dytë mbarëkombëtar. Mediat e huaja raportojnë se...

Itali, mbi 37 mijë raste të reja me koronavirus

Italia vazhdon të përballet me një numër të lartë të infektuarish dhe viktimash nga Covid-19. Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 37.255 raste të...

Ulje e lehtë e të infektuarve në Kosovë, 11 viktima nga Covid në 24 orë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK), njoftoi se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar edhe 765 raste me Covid-19. Rezultatet janë në...

Shtohen infektimet dhe viktimat, Italia rrit numrin e zonave të kuqe

Në Itali, numri i të infektuarve dhe viktimave nga Covid-19, po rritet nga dita në ditë duke iu afruar shifrave të raportuara gjatë valës...

Kurba e Covid-19 nuk ulet, 7 viktima në 24 orët e fundit

Shqipëria regjistron sërish shifra të larta, sa i takon të rasteve të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë informon se...

Të fundit

Fituesja e Çmimit Nobel për Paqe dënohet me 4 vite burg

Udhëheqësja e rrëzuar e Mianmarit, Aung San Suu Kyi, është dënuar me katër vjet burg, i pari në një seri vendimesh që mund ta...

Me kallash në lokal/ Njëri prej tyre, nipi i deputetit socialist Rrahman Rraja

Blutë e Lezhës kanë bërë të mundur identifikimin e tre autorëve të dyshuar të ngjarjes së ndodhur në 13 nëntor, ku maskat hynë në...

Kina nuk arrin dot objektivin në ‘zero-Covid’

Ndërsa bota lufton me variantin e ri të koronavirusit Omicron, Kina është e vendosur si kurrë më parë për të eliminuar Covid-19 brenda kufijve...

Plas sherri gjatë emisionit LIVE, konkurrentet rrihen me grushte

Një incident ka ndodhur në emisionin “It’s my love” në Kosovë, ku dy nga konkurrentet kanë goditur njëra-tjetrën gjatë transmetimit LIVE. Ina dhe Albana,...

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...