E enjte, 21 Janar, 2021
14 C
Tirana

Bilanc negativ në Kosovë/ 12 viktima dhe 764 të infektuar në 24 orët e fundit

12 të vdekur dhe 764 pacientë të infektuar është bilanci gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë. Numri i të infektuarve është sërish i lartë, ku janë testuar 1.827 mostra, prej të cilëve rezultojnë 764 raste pozitive.

Numri i rasteve pozitive është 37.792 nga 139.699 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2. 975 pacientë kanë humbur jetën.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 584 pacientë, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është 23.274 raste, kurse numri i rasteve aktive është 13.543.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ndryshime në qeveri: Eugena Tomini, zv/Ministrja e re e Shëndetësisë

Eugena Tomini është emëruar zv/ministre e Shëndetësisë. Vendimi është marrë në mbledhjen e qeverisë dhe është botuar tashëm në fletoren zyrtare. Tomini deri më tani...

Video/ Ronaldo shkruan historinë, Juventus fiton Superkupën e Italisë

Cristiano Ronaldo ka shkruar sonte historinë e futbollit botëror pasi u bë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave pasi shënoi për Juventusin...

Bajernit i mjafton një penallti për të mbajtur kreun, Lajpcig bën detyrën

Mjaftoi një penallti në minutën e 13-të për t’i dhënë Bajernit fitoren e dytë radhazi. Robert Levandovski nuk gaboi nga pika e bardhë e...

Vetëvendosja garon në zgjedhjet e 25 prillit, nesër prezanton kandidatët e parë

Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë do të marrë pjesë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ditën e nesërme, më 21 janar kjo forcë politike do të...

I përqafuar me bashkëshorten, Joe Biden mbërrin në Shtëpinë e Bardhë

Joe Biden ka mbërritur në Shtëpinë e Bardhë, ku do të fillojë orët e para të punës si President i SHBA, me firmosjen e...