E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Vendimet/ Komiteti i Ekspertëve dalin në konferencë urgjente për pandeminë

Komiteti Teknik i Ekspertëve, në një deklaratë për mediat, kanë ripërsëritur rregullat ndaj parandalimit të pandemisë.

Drejtoresha e ISHP-së, Albana Fico, tha se situata është në nivel risku të shtuar.  Ajo deklaroi se kjo situatë kërkon bashkëpunim nga qytetarët që të respektojnë distancën, të mbajnë maskën dhe të kenë një kujdes të shtuar për higjenën.

Duke parë vlerësimin dinamik të situatës, është marrë vendimi që studentët në universitete të vijojnë mësimin online. Mësimi në universitete do të vijojë online, deri në një moment të dytë.

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka bërë me dije se kryhen rreth 423 vizita në shtëpi, ku 46% e tyre përfundojnë në spital.

“Vazhdon numri i vizitave në banesë 423 në 24 orëve të fundit, janë rreth 46% e tyre që përfundojnë në spital. Pacientët që shërohen, shoqërohen me ambulancë. Nuk ka nevojë që të gjejnë mjete transporti”, tha Brataj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...