E shtunë, 23 Tetor, 2021
18.5 C
Tirana

Etiketa

Komiteti Teknik

Komiteti Teknik i Ekspertëve del në konferencë urgjente, vendimet e marra

Komiteti i Ekspertëve sugjeron që të vazhdojë të mbetet prioritet mbulimi i popullsisë me dozën e parë dhe të dytë të vaksinës. Sakaq, është...

Dështon vaksinimi me detyrim i studentëve, sot mblidhet Komiteti i Ekspertëve

Sot pritet të mblidhet Komiteti Teknik i Ekspertëve, ku do të merren vendime të reja për uljen e moshës së vaksinimit anti-COVID, që pritet...

Kanë humbur jetën, ndonëse kanë marrë dy doza! Mjeku hedh dritë mbi këto raste

Gjatë ditëve të fundit, janë evidentuar raste në botë kur kanë humbur jetën ndonëse kanë marrë dy doza të një vaksine. Shqetësimi është rritur ndjeshëm,...

Mjeku Kraja: Janë shtuar rastet e shtatzënave me Cov*d

Sikundër ishte njoftuar më herët, mesditën e sotme është mbledhur Komiteti Teknik i Ekspertëve, për të përcjellë detaje rreth situatës epidemiologjike në vend. Mjeku Dhimitër...

“Femrat, më të prekura”, Komiteti i Ekspertëve komunikon vendimin e fundit

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur që masat në fuqi të jenë të njëjta për dy javë. Kryetarja e Komitetit Teknik të Ekspertëve, Mira...

“Po hyre si afgan, del rrugëve pa problem”, Manjani tallet me Komitetin

Nga dita e sotme hyjnë në fuqi kushtet e reja anti-Covid në vendin tonë. Të gjithë personat për t’u futur në territorin shqiptar, kanë...

Sot në fuqi masat e reja anti-covid, nga pasaporta e vaksinimit tek karantina

Vendimet që ka ndërmarrë Komiteti i Ekspertëve pak ditë më parë, do të hyjnë në fuqi sot. Nga sot asnjë qytetar shqiptar apo i...

Sot shtrëngohet ora policore. Nga 6 shtatori, rregulla strikte për në kufi

Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja shtrënguese. Masat anti-COVID u ndërmorrën nga ana e Komitetit Teknik të Ekspertëve, si pasojë e rritjes...

Varianti Delta në 10 qytete/ A do ndryshojnë masat kufizuese? Vendimi i marrë

Ndonëse varianti Delta ka mbërritur në Shqipëri, do të vijohet me të njëjtat masa anti-Covid. Këtë e ka konfirmuar Zv. ministrja e Shëndetësisë, Mira...

Konfirmohet varianti Delta në Shqipëri, Komiteti njofton sot mbledhje urgjente

Tashmë është konfirmuar zyrtarisht prezenca e variantit Delta në Shqipëri, më i transmetueshmi i Covid-19. Komiteti Teknik i Ekspertëve pritet të dalë sot në...

Të fundit

Çfarë PD-je mund të sjellë Foltorja?

Nga: Ergys Mërtiri Mbështetësit e z. Berisha pretendojnë se Foltorja po sjell debatin dhe reflektimin që i ka munguar PD-së duke i kontribuar hapjes dhe...

Sherr mes afganëve në Shëngjin, 26-vjeçarja plagos bashkëjetuesin 

Një grua afgane ka qëlluar me thikë bashkëjetuesin e saj me kombësi afgane, mesditën e sotme në ambientet ku janë akomoduar në Shëngjin. 26-vjeçarja...

Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin

Ekipi i boksit të Kosovës nuk është lejuar të hyjë në Serbi, për të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të boksit që mbahet në...

Futbollisti torturohet dhe grabitet në prani të partneres

Një yll i Premier Ligës është sulmuar nga banditë të maskuar në shtëpinë e tij, të cilët e kanë lidhur dhe torturuar para se...

Basha: Zotit mund t’i kem hyrë në hak, por jo Berishës!

Kryedemokrati Basha është treguar i hapur për mediat, ndërsa ka komentuar vendimin e tij për të përjashtuar Sali Berishën. Ai tha se nuk i...