E martë, 29 Shtator, 2020
16 C
Tirana

Etiketa

rrezikon

“Ju po rrezikoni botën”/ Gazeta gjermane “Bild” i përgjigjet presidentit kinez

Gazeta gjermane BILD i është përgjigjur presidentit kinez Xi Jinping, duke thënë se Kina po rrezikon botën. BILD përmend edhe fakte se përse Kina është...

Theu rregullat e karantinimit, lojtari i Real Madrid rrezikon burgun

Një lojtar i skuadrës së Real Madridit rrezikon burgun, pasi nuk respektoi rregullat për vetëkarantinim, në kuadër të masave të marra për frenimin e...

COVID-19/ Zbardhet akti normativ për masat: Çfarë rrezikoni nëse nuk i zbatoni

Sapo është zbardhur akti normativ i firmosur nga kryeministri Edi Rama për masat shtrënguese me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19 në Shqipëri. Akti normativ...

Koronavirusi, rritet frika rreth përhapjes botërore

Kina raportoi një rënie të fortë të numrit të vdekjeve dhe raste të reja me koronavirus të shtunën, por zyrtarët e Organizatës Botërore të...

Kriza brenda CDU rrezikon largimin e parakohshëm të Merkelit

Nga Arne Delfs & Patrick Donahue “Bloomberg” Angela Merkel ndodhet nën një presion në rritje, teksa shumë figura të njohura në partinë e saj kërkojnë...

“Rrezikohet mbyllja e eksportit”, KLSH: S’ka kontrolle për peshkimin

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka konstatuar disa mangësi në menaxhimin e peshkimit dhe akuakulturës nga ana e ministrisë së Bujqësisë. Sipas auditimit të publikuar...

Lobimi 675 mijë $/ Basha del sot para gjykatës, ja sa vite burg rrezikon

Ditën e sotme 13 Janar në orën 14:00, zhvillohet seanca e parë paraprake për kryetarin e PD-së, Lulzim Basha dhe dy zyrtarët e tjerë...

“Natë e ditë duke qarë”, drama e 10-vjeçares: Rrezikoj të mos eci dot

“Tirana Today” ka vendosur që të risjellë lajmet më të lexuara të vitit 2019 dhe një herë në vëmendjen e lexuesve. Në fshatin Gurrë të...

Pas Venezias, një tjetër qytet italian rrezikon përmbytjen

Shirat masivë në ditët e fundit kanë rënduar gjendjen në qytetin e Venecias, i cili është përfshirë nga përmbytje masive. Niveli i ujit në...

Dyshja Trump-Erdogan, po rrezikon të “ringjallë” ISIS-in në Siri

Nga Hassan Hassan “The Guardian” Historianët e ardhshëm, do të mund ta kujtojnë inkursionin ushtarak të Turqisë në veriun e Sirisë, nisur javën e kaluar,...

Të fundit

“I thashë të zhdukej për 6 muaj”, Berisha rrëfen detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të tjera lidhur me ngjarjet që kanë ndodhur para ekzekutimit të liderit të lëvizjes studentore, Azem Hajdari. Në një...

Aksident në Durrës/ Njëra prej makinave përfundon në lumë, 3 të plagosur

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në Sukth të Durrësit, teksa tre persona kanë mbetur të plagosur. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:30, teksa...

Dënohet me 4 vjet burg ish-ministrja e Brendshme e Maqedonisë së Veriut

Ish-ministrja e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut, Gordana Jankullovska, të hënën në mbrëmje është dërguar në burg për vuajtjen e dënimit prej...

Moti i keq në Greqi, zhduken 3 persona në ishullin Mitilini

Tre persona rezultojnë të zhdukur në Greqi, pas përmbysjes së një varke peshkimi në ishullin e Mitilinit. Varka në të cilën ata ndodheshin, u përmbys...

Pandemia, 14 lojtarë dhe anëtarë të stafit të Genoa-s pozitivë me C*VID-19

14 lojtarë dhe anëtarë të klubit të Xhenovas kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Fillimisht u shfaq pozitiv portieri Perin dhe Schone por tashmë mediat italiane...