E hënë, 30 Mars, 2020
9 C
Tirana

Theu rregullat e karantinimit, lojtari i Real Madrid rrezikon burgun

Lexo edhe ...

“Nuk shoh asnjë virus duke fluturuar”/Presidenti bjellorus tallet me masat kundër koronavirusit

Presidenti i Bjellorusisë, Alexander Lukashenko është tallur me masat kufizuese të ndërmarra nga disa vende, si pasojë e përhapjes së koronavirusit. Lukashenko qeshi kur i...

FOTO/Viktima më e re në Evropë, 14 vjeçari humb jetën nga koronavirusi

Një 14-vjeçar nga Portugalia ka humbur jetën ditën e sotme nga koronavirusi. Adoleshenti nga provinca Ovar besohet të jetë personi me moshën më të re...

“Shqipëria një mësim solidariteti”/Luigi Di Maio ‘shuplakë’ Evropës

Ministri i Jashtëm i Italisë, Lugi Di Maio ka falënderuar edhe një herë Shqipërinë për solidaritetin e treguar. Përmes një postimi në Twitter, Di Maio...

Ish-ministri francez humb jetën nga koronavirusi

Ish-ministri francez, Patrick Devedjiani ka humbur jetën ditën e sotme, pasi ishte prekur nga koronavirusi. Ish-ministri 75-vjeçar ishte diagnostikuar me COVID-19 disa ditë më parë,...

Një lojtar i skuadrës së Real Madridit rrezikon burgun, pasi nuk respektoi rregullat për vetëkarantinim, në kuadër të masave të marra për frenimin e koronavirusit.

Bëhet fjalë për futbollistin Luka Jovic, i cili udhëtoi drejt Serbisë për të festuar ditëlindjen e të dashurës së tij, Sofia Milosevic.

Ky lajm është konfirmuar për mediat edhe nga babai i futbollistit 22-vjeçar.

“Tani Luka duket sikur është një kriminel, nëse duhet të shkojë në burg duhet ta bëjë. Jam plotësisht dakord me presidentin dhe kryeministrin por vetëm nëse djali im ka faj. Luka ka ardhur në Serbi dhe nuk ka takuar askënd, por ka hyrë menjëherë në apartamentin e tij. E dashura e tij Sofia është shtatzënë dhe nuk mund të lëvizë nga shtëpia. Fotot që kanë dalë në mediat spanjolle janë foto të vjetra. Luka erdhi në Serbi për të qëndruar pranë familjes së tij. Ai ka kryer dy teste ndaj koronavirusit dhe të dy kanë rezultuar negativë. Luka e kishte programuar këtë udhëtim dhe nuk ka ardhur për ditëlindjen e Sofias për të festuar siç është thënë në media”, deklaroi babai i tij.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

“Nuk shoh asnjë virus duke fluturuar”/Presidenti bjellorus tallet me masat kundër koronavirusit

Presidenti i Bjellorusisë, Alexander Lukashenko është tallur me masat kufizuese të ndërmarra nga disa vende, si pasojë e përhapjes së koronavirusit. Lukashenko qeshi kur i...

FOTO/Viktima më e re në Evropë, 14 vjeçari humb jetën nga koronavirusi

Një 14-vjeçar nga Portugalia ka humbur jetën ditën e sotme nga koronavirusi. Adoleshenti nga provinca Ovar besohet të jetë personi me moshën më të re...

“Shqipëria një mësim solidariteti”/Luigi Di Maio ‘shuplakë’ Evropës

Ministri i Jashtëm i Italisë, Lugi Di Maio ka falënderuar edhe një herë Shqipërinë për solidaritetin e treguar. Përmes një postimi në Twitter, Di Maio...

Ish-ministri francez humb jetën nga koronavirusi

Ish-ministri francez, Patrick Devedjiani ka humbur jetën ditën e sotme, pasi ishte prekur nga koronavirusi. Ish-ministri 75-vjeçar ishte diagnostikuar me COVID-19 disa ditë më parë,...

VIDEO/Salianji “thumbon” Ramën, rendit koncesionet me vlerë milionëshe

Ish-deputeti demokrat, Ervin Salianji ka thumbuar kryeministrin Rama në lidhje me koncesionet që kushtojnë miliona euro. Përmes një videoje të postuar në Facebook, Salianji rendit...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT