Bota

Pas Venezias, një tjetër qytet italian rrezikon përmbytjen


               Publikuar në : 10:21 - 18/11/19 B H

Shirat masivë në ditët e fundit kanë rënduar gjendjen në qytetin e Venecias, i cili është përfshirë nga përmbytje masive. Niveli i ujit në Venecia arriti deri në 190 cm, duke lënë pas edhe disa viktima dhe pasoja të mëdha.

Venecia prej ditësh nën “pushtetin” e ujit, autoritetet japin alarmin

Mirëpo si duket nuk është vetëm Firenze që rrezikon nga përmbytjet në Itali. Media vendase shkruajnë se edhe qyteti i Firenze është mjaft i rrezikuar nga shirat e fuqishëm, duke bërë që niveli i ujit të rritet gjithmonë e më shumë.

Italia në gjendje kritike nga përmbytjet në Venecia/ Reagon Conte

 

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT