E enjte, 29 Tetor, 2020
12 C
Tirana

Etiketa

pyetje

Situata nga pandemia/ Spahia: 10 pyetje për kryeministrin dhe ministren e Shëndetësisë!

Ish-deputeti i PD-së, Bardh Spahia, i ka drejtuar 10 pyetje kryeministrit Rama dhe ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, lidhur me situatën e pandemisë. Pyetjet janë...

Thaçi merret sot në pyetje nga Prokuroria Speciale në Hagë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të dalë sot para Prokurorisë Speciale në Hagë, ku do të merret në pyetje për aktakuzën e ngritur...

Pyetjet që s’duhen bërë kurrë në takimin e parë

Sipas “Cosmopolitan” janë disa pyetje që s’duhen bërë kurrë në takimin e parë! Ndërkohë, lëreni komunikimin të rrjedhë, pasi vetëm ashtu do të kuptoni nëse...

Shtatë pyetjet që çmontojnë aferën Milot-Fier

Nga Klodian Tomorri Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku shpallën garën 1.2 miliardë euro për ndërtimin e rrugës Milot-Fier duke e cilësuar...

“Çfarë bëri Turi?”/ Ekspertja e hartimit të testeve zbulon enigmën që çoi në ‘revoltë’ maturantët

Specialistja e Arsimit, Adriatike Lami ka komentuar pyetjen e ‘famshme’ “Çfarë bëri Turi?, e cila revoltoi më shumë maturantët dhe që u shpërnda më...

Itali/ Prokurorët marrin në pyetje kryeministrin Conte mbi masat e hershme për koronavirusin

Prokurorët morën në pyetje kryeministrin italian, Giuseppe Conte, të premten në lidhje me masat e marra nga qeveria për pandeminë. Kryeministri u pyet për një...

VIDEO/ Pyetja e gazetarit lë pa fjalë për 20 sekonda kryeministrin kanadez

Së fundmi është bërë virale një video, ku shfaqet kryeministri i Kanadasë Justin Trudeau, i cili qëndron më shumë se 20 sekonda pa iu...

“Kur e ke humbur virgjërinë?” , Ja si pergjigjet Albana Osmani

Prezantuesja e njohur shqiptare, Albana Osmani ishte mbrëmjen e djeshme e ftuar në emsionin "Prive" në rubrikën '60 Sekonda'. Përveç projekteve në jetën e saj...

Presidenca i përgjigjet Ramës: 6 pyetje për “Gruan e Bilalit”

Presidenca i është përgjigjur përmes zëdhënësit Tedi Blushi, deklaratave të bëra sot nga kryeministri Edi Rama në Kuvend. Blushi shkruan ndër të tjera se Presidenti...

PD: Tre pyetje për ministren Balluku për koncesionin Thumanë-Kashar

Së fundmi Partia Demokratike ka ngritur akuza të tjera për koncesionin Thumanë-Kashar–Lekaj. Në një deklaratë për mediat të “Departamentit Antikorrupsion të PD” thuhet se pas...

Të fundit

Juve bie në Torino përballë Barçës, Sevilja dhe Dortmundi bëjnë detyrën

Përfundojnë ndeshjet e dyta në grupe të Champions League. Barcelona ka mundur pastër 2-0 Juventusin. Lacio dhe Klub Bryzh e kanë mbyllur në barazim 1-1...

Topalli prezantoi partinë e re, thumbon Ndoka: Sot “rilindi” Jozefina, urime

Sulme të shumta ka pasur ditët e fundit ndaj Jozefina Topallit dhe të gjithë eksponentëve që kanë braktisur Partinë Demokratike për të krijuar forcat...

Morata i shënon tre herë Barcelonës, asnjë gol nuk vlen

Dy herë dërgoi topin në rrjetë Alvaro Morata në pjesën e parë përballë Barcelonës në Champions League, por goat u anuluan për pozicione të...

Më shumë se 71 milionë amerikanë kanë votuar tashmë në zgjedhjet presidenciale

Amerikanët po votojnë herët për zgjedhjet presidenciale të së martës së ardhshme në shifra rekord, si rezultat i ndjenjave të forta pro ose kundër...

Nuk kemi shkop magjik, Manastirliu-qytetarëve: Mbani maskat dhe ruani distancën

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu iu ka bërë thirrje qytetarëve që të respektojnë masat e vendosura nga autoritetet shëndetësore. Sipas saj, vetëm në këtë mënyrë...