E enjte, 6 Gusht, 2020
19 C
Tirana

Pyetjet që s’duhen bërë kurrë në takimin e parë

Më të lexuarat

‘Bejruti qytet fantazmë’/Babai fsheh fëmijën poshtë tavolinës, prifti tmerrohet gjatë meshës

Pamje të rënda janë shpërndarë në media, duke demostruar momente prekëse sesi e përjetuan njerëzit shpërthimin në kryeqytetin libanez. Në një video të postuar...

Meta dekreton me shpallje 4 ligje të qeverisë

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar sot me shpallje 4 ligje të miratuara nga Kuvendi i Shqipërisë. Me anë të një njoftimi, Presidenca bën me dije...

VIDEO/ Shpërthim masiv në Bejrut, shkatërrohen ndërtesa të tëra

Një shpërthim masiv ka tronditur ditën e sotme Bejrutin. Shpërthimi ka qenë aq i madh saqë ka shkatërruar ndërtesat që ndodheshin afër, duke ngritur...

Shqipëria regjistron bilancin më të rëndë që nga shpërthimi i pandemisë

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 6 viktima nga koronavirusi. Fatkeqësisht nuk e kanë fituar dot betejën...

Kosovë/ Në kulmin e pandemisë, infermierët dalin në protestë

Në kulmin e pandemisë, disa infermierë kanë dalë duke protestuar në Kosovë. “Kërkesa jonë, e drejtë dhe direkte është që nga 18 euro (për ndërrimin...

“Nuk e ka zakon malësori të tallet me vdekjen e dikujt”, qytetari bën ‘për një lek’ Berishën

Kreu i qeverisë Edi Rama, postoi disa vargje në rrjetet sociale, për të nderuar nënën e tij. Ish-kryeministri Sali Berisha akuzon Ramën, që nuk...

Tragjedi në Bejrut/ Njerëz të gjakosur, gjithçka e shkatërruar. Trump: Mund të ketë qenë një sulm

Në një konferencë për media në Shtëpinë e Bardhë, presidenti amerikan Donald Trump, tha se shpërthimi masiv në Bejrut të Libanit mund të ketë...

Paralajmërimi i Bill Gates: Koronavirusi asgjë para krizës së re që po na afrohet

Filantropi i njohur, Bill Gates, ka paralajmëruar se kriza e shkaktuar nga pandemia e koronavirusit, nuk është asgjë përpara asaj që po afron. Në një...

Imazhet satelitore tregojnë katastrofën e vërtetë të shpërthimit në Bejrut

Imazhet satelitore japin një pasqyrë më të qartë të shtrirjes së vërtetë të shkatërrimit në Bejrut pasi një depo e mbushur me kimikate të...

Guvernatori i Bejrutit shpërthen në lot, i krahason shpërthimet me ato në Hiroshima dhe Nagasaki

Të paktën 50 viktima dhe mijëra të lënduar janë raportuar deri më tani, si pasojë e shpërthimit të fuqishëm në portin e Bejrutit, në...

Sipas “Cosmopolitan” janë disa pyetje që s’duhen bërë kurrë në takimin e parë!

Ndërkohë, lëreni komunikimin të rrjedhë, pasi vetëm ashtu do të kuptoni nëse mund të ketë (ose jo) një herë tjetër.

Si fillim, mos e pyesni personin tjetër, sado të mahnitur të jeni, “si dreqin është akoma single?”

Si pyetje mund të ngjajë komplimentuese, por në fakt sugjeron se të jesh single është diçka e keqe. Të jesh single nuk është krim, madje ka njerëz që e zgjedhin.

Ju nuk e dini historinë e njeriut para jush, nuk e dini ç’i shtyu drejt këtij vendimi.

Gjithashtu, pyetja sugjeron që një marrëdhënie duhet të jetë qëllimi i kujtdo në jetë. Hey… sepse janë single, s’do të thotë që s’kanë lidhje kuptimplota me njerëz të tjerë.

A do të martohesh? A do fëmijë? A ke ndërmend të lëvizësh nga këtu?

Pyetje shumë intensive për një takim të parë. S’keni pse nxitoheni.

Nëse gjërat shkojnë mirë në fillim, do të keni kohë t’i diskutoni pyetjet e rëndësishme më vonë.

Madje, mund të dukeni pak të dëshpëruar. Zëre se po thoni që gjithë të tjerat mund t’i injoroni, për sa kohë bini dakort për gjërat e mëdha bashkë. Flisni, shihni a keni kimi një herë!

Sa e ke rrogën?

Këtë pyetje bëni mirë të mos ia bëni askujt, besojmë e kuptoni pse.

Është shumë e pasjellshme dhe ju bën të dukeni të cekët, a thua se ju intereson vetëm aspekti monetar, shkruan “anabelmagazine.com”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kjo është shenja më me fat e horoskopit për sot

DASHI Dita do të jetë pasive dhe nuk do të sjellë ndryshime. Përmirësoni situatën në shtëpi dhe bëni blerje të vogla. Frenoni dëshirat tuaja, pasi...

Vranësira dhe luhatje të temperaturave. Ja si do të jetë moti për sot

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash të herë pas-hershme mbizotërojnë motin në vendin tonë gjatë paradites. Sipas MeteoAlb, mesdita sjellë zhvillim të vranësirave dhe shira të izoluar....

Imazhet satelitore tregojnë katastrofën e vërtetë të shpërthimit në Bejrut

Imazhet satelitore japin një pasqyrë më të qartë të shtrirjes së vërtetë të shkatërrimit në Bejrut pasi një depo e mbushur me kimikate të...

VIDEO/ Shërbëtorja mbron vogëlushen pas shpërthimit në Bejrut

Një video e re nga shpërthimi në Bejrut, tregon momentin kur një shërbëtore shpëton vajzën e vogël të familjes. Gruaja e cila po bën punët...

Paralajmërimi i Bill Gates: Koronavirusi asgjë para krizës së re që po na afrohet

Filantropi i njohur, Bill Gates, ka paralajmëruar se kriza e shkaktuar nga pandemia e koronavirusit, nuk është asgjë përpara asaj që po afron. Në një...