E premte, 15 Janar, 2021
3 C
Tirana

VIDEO/ Gafa e ministres në Kuvend teksa sqaronte koston e rrugës Milot-Fier

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, iu përgjigj ditën e sotme në Kuvend akuzave të opozitës për projektin e rrugës Milot-Fier.

Opozita jashtëparlamentare akuzoi qeverinë se ky projektligj është një aferë dhe se fituesi i koncesionit është paracaktuar.

Në momentin që ishte duke sqaruar koston e këtij projekti, ministrja është ngatërruar duke deklaruar se ajo “do të kushtojë 0.075 euro për kilometër, ose ndryshe 7.5 euro për kilometër”.

Në minutën 10:00…

“Kjo është një gjë që populli shqiptar duhet ta fusin në mendje. 12 vite e keni pasur Ministrinë e Transportit ju të dashur zëdhënës të qametit. Edi Rama e ka pasur Ministrinë e Transportit vetëm 3 vite, dhe nuk janë bërë akoma, në shtator bëhen.

Kjo autostradë do të kushtojë 0.075 euro për kilometër, ose ndryshe 7.5 euro për kilometër, asnjë lek më shumë. Autostradat me pagesë janë autostrada evropiane, janë autostradat e shpejtësisë.

Por e di çfarë do bëjmë tjetër ndryshe nga ju përveç këtyre rrugëve evropiane?! Ne do bëjmë rrugë dytësore të detyruara, është detyrim i çdo garuesi që të ofertojë për rrugët dytësore, që do ti bëjë në këtë koston e përgjithshme”, tha ajo.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dëshmi rrëqethëse: Lashë mbi 4 mijë euro në Sanatorium, babain e lanë pa bukë

Një ditë më parë emisioni “Stop” transmetoi dëshminë e vajzës së të ndjerës që ndërroi jetë nga Covid-19 në spitalin “Shefqet Ndroqi”. Ajo tregoi...

”Boshatiset” stoli i PSG, trajneri Poçetino infektohet me Covid-19

Trajneri i ri i Paris SG, argjentinasi Mauricio Poçetino, ka rezultuar i infektuar me Covid-19. Lajmi bëhet i ditur nga vetë klubi kryeqytetas, në prag...

Spiropali: Që nga 2013 janë regjistruar 235 mijë vende pune më shumë

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali është shprehur se që nga viti 2013 në vendin tonë janë regjistruar 235 mijë vende...

SHBA vijon tërheqjen e trupave nga Afganistani, kanë mbetur vetëm 2.500

Ushtria amerikane ka ulur nivelin e trupave në Afganistan në 2.500. Ky është niveli më i ulët i pranisë amerikane në gati dy dekada,...

Aksidenti me 4 viktima/ Momenti i parakalimit të gabuar të ‘Citroen-it’ (Video)

Publikohet video e aksidentit që i mori jetën 4 shtetasve nga Kosova në Rrugën e Kombit, mbrëmjen e djeshme (14 janar). Në videon e publikuar...