E diel, 17 Janar, 2021
-1 C
Tirana

Harry Maguire injorohet keq, fjalët e Van Der Vaart marrin dhenë

Rafael van Der Vaart, ish-mesfushori i Tottenham në Premier League, i përvishet sërish mbrojtësit Harry Maguire.

I blerë nga Manchester United për rreth 90 milion euro, ish-lojtari i Leicester është kritikuar shpesh.

Holandezi, në Ziggo Sport në Holandë, nuk është përmbajtur aspak ndaj qendërmbrojtësit anglez.

“Unë mendoj se Maguire shkon çdo ditë në shtëpi dhe i thotë gruas së tij: ‘E kam djallosur, por fitoj shumë para. Ata me të vërtetë e besojnë që jam i mirë’. Me të vërtetë mendoj kështu. Ai qesh me të gjithë”, është shprehur van Der Vaart, shkruan “abcnews”.

Holandezi nuk e kritikon për herë të parë Maguire.

Në muajin tetor kishte qenë gjithashtu i ashpër, teksa ishte shprehur kështu për lojtarin e Manchester United: “Ai mund të bëjë diçka, por nëse vlen aq shumë para, atëherë Virgil Van Dijk kushton 300 milion euro.

Nëse shkoj të luaj me amatorët pasditen e së dielës, mund të gjej lehtësisht tre lojtarë që bëjnë të njëjtën gjë si ai. E kam seriozisht këtë. Është budallallëk ta them, por realisht kështu mendoj”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...