E diel, 24 Tetor, 2021
19.5 C
Tirana

Etiketa

Manchester United

Efekti financiar Ronaldo

Nga: Eduard Zaloshnja Qysh nga mëngjesi i të premtes (kur lajmi për transferimin e Ronaldos tek Manchester United ende nuk ishte përhapur) e deri me...

Zyrtare/ Xhejdon Sanço bëhet lojtar i Mançester Junajtid

Është vetë klubi i kuq nga Mançesteri që ka bërë publik faktin që kanë arritur një marrëveshje parimore për afrimin e Xhejdon Sanços në...

De Gea kishte shënuar 11 penalltitë e Vijareal, por nuk priti asnjë

Mançester Junajtid humbi finalen e Europa League ndaj skuadrës spanjolle të Vijareal. Ndeshja u vendos nga penalltitë me kohën e rregullt që përfundoi me...

Finale e çmendur/ Vijareali fiton Europa League pas 22 penalltish

Vijarelai fiton për herë të parë Ligën e Europës. Trajneri Unai Emeri shndërrohet në një “magjistar” të vërtetë. Kjo është hera e katërt në karrierën...

Europa Ligë/ Junajtid sot përballë Vijarealit, 22 vite më parë shokoi Bajernin

26 maj 1999 Mançester Junajtid 2-1 Bajern Mynih “Nëse humbni, do t’i kaloni njëzet centimetra larg asaj kupe pa qenë në gjendje ta prekni. Shumë...

Angli / Protesta e tifozëve bëhet serioze, anullohet ndeshja United – Liverpool

Derbi i Anglisë midis Manchester United dhe Liverpool është shtyrë zyrtarisht për një datë të mëvonshme. Tifozët e 'Red Devils', të pranishëm në mijëra për...

E fundit / Tifozët e Mançester Junajtidit pushtojnë fushën për protestë

Tifozët e Mançester Junajtidit kanë pushtouar fushën e 'Old Trafford' në një numër të konsiderueshëm për të protestuar kundër pronarëve Glazers. Pas pak Junajtid do...

8 gola në “Old Trafford”/ Junajtid shpartallon Romën, Vijareali mund Arsenalin

Kanë përfunduar dy gjysmëfinalet e para të Ligës së Europës, ku Mançester Junajtid pret në ‘’Old Trafford’’ Romën, ndërsa Arsenalit luan në shtëpinë e...

Feston sot ditëlindjen Topi i Artë Kakà, kujtojmë episodin e madh të karrierës

Pasi kapërceu pengesën gjermane të Bayern Munchen në çerekfinale, me shumë vështirësi, vjen koha për sfidën ndaj Manchester United të Cristiano Ronaldos, ekip i...

Europa Ligë/Eliminoi Teutën në Durrës, Granada piketon dhe Mançester Junajtidin

Mançester Junajtid vazhdon kërkimin për lavdinë europiane sonte në mbrëmje, duke dalë përballë skuadrës spanjolle Granada në ndeshjen e parë të çerekfinaleve të Europa...

Të fundit

Çfarë PD-je mund të sjellë Foltorja?

Nga: Ergys Mërtiri Mbështetësit e z. Berisha pretendojnë se Foltorja po sjell debatin dhe reflektimin që i ka munguar PD-së duke i kontribuar hapjes dhe...

Sherr mes afganëve në Shëngjin, 26-vjeçarja plagos bashkëjetuesin 

Një grua afgane ka qëlluar me thikë bashkëjetuesin e saj me kombësi afgane, mesditën e sotme në ambientet ku janë akomoduar në Shëngjin. 26-vjeçarja...

Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin

Ekipi i boksit të Kosovës nuk është lejuar të hyjë në Serbi, për të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të boksit që mbahet në...

Futbollisti torturohet dhe grabitet në prani të partneres

Një yll i Premier Ligës është sulmuar nga banditë të maskuar në shtëpinë e tij, të cilët e kanë lidhur dhe torturuar para se...

Basha: Zotit mund t’i kem hyrë në hak, por jo Berishës!

Kryedemokrati Basha është treguar i hapur për mediat, ndërsa ka komentuar vendimin e tij për të përjashtuar Sali Berishën. Ai tha se nuk i...