E premte, 30 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

takim

Basha me ambasadoren franceze: Angazhim për përafrimin europian të Shqipërisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti në një takim në selinë blu, ambasadoren e Francës në Shqipëri, Christina Vasak. Basha shprehet se ishte kënaqësi...

Oliver Varhelyi nesër në Tiranë, komisioneri për zgjerim i BE takohet me krerët e politikës

Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi në Bashkimin Evropian, Oliver Varhelyi, do të vizitojë Tiranën në ditën e mërkurë. Lajmin e ka konfirmuar ambasadori i BE...

Reforma në Drejtësi/ Soreca takon kryetaren e KED, Vitore Tusha

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca, zhvilloi sot një takim me kryetaren në detyrë të KED dhe Gjykatës Kushtetuese, Vitore Tusha. Soreca u shpreh...

Bashkimi Evropian fton Kosovën dhe Serbinë për dialog në Bruksel

Bashkimi Europian ka planifikuar të përballë Kosovën dhe Serbinë në tri takime të njëpasnjëshme, më 27, 28 dhe 29 shtator. Takimi midis kryeministrit të Kosovës,...

Takimi me ambasadorët e BE/ Meta: Garantimi i zgjedhjeve të lira, kyç për të ardhmen evropiane të Shqipërisë

Presidenti Ilir Meta zhvilloi sot një takim me ambasadorët e vendeve të Bashkimit Evropian, mes tyre edhe kreu i delegacionit te BE, Luigi Soreca. Përmes...

Cakaj takon Ali Ahmetin: Faktori shqiptar, rëndësi të patjetërsueshme në Maqedoninë e Veriut

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj, në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Shkup, zhvilloi një takim me...

Cakaj takon homologun maqedonas: Me rëndësi zhvillimi i mbledhjes ndërqeveritare

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ndodhet në Shkup, ku po zhvillon një vizitë zyrtare dy ditore. Këtë vizitë,...

Çfarë u diskutua në takimin e kryenegociatorit të Shqipërisë me zv/ministrin grek

Kryenegociatori i Shqipërisë, Zef Mazi dhe zv/ministri i jashtëm grek, Miltiadis Varvitsiotis, kanë zhvilluar sot një takim të përbashkët për integrimin evropian të Shqipërisë. Zef...

Ambasadorja amerikane dhe Xhaçka vizitojnë vendet ku bëhet asgjësimi i municioneve

Ambasadorja e SHBA-ve në Shqipëri, Yuri Kim, ka zhvilluar sot një takim me ministren e Mbrojtjes, Olta Xhaçka. Dy zyrtaret vizituan një prej vendeve ku...

Njohja e Kosovës nga Izraeli/ Cakaj takon ambasadorin Noah Gal Gendler

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka zhvilluar sot një takim me ambasadorin e Izraelit në Shqipëri, Noah Gal...

Të fundit

Pamje tmerri nga Turqia/ Erdogan: Të gjitha ekipet janë në terren

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka reaguar pas tërmetit të fuqishëm që goditi Izmirin pak minuta më parë. Tërmeti me magnitudë 6.9 i...

Tërmeti shkakton cunami, deti vërshon në qytetin turk (FOTO)

Dhjetra ndërtesa të shembura dhe njerëz të frikësuar që kërkojnë nën rrënoja, është pasqyra e përgjithshme e asaj që po ndodh në Turqi, pas...

Tërmeti/ 7 godina të rrënuara, njerëzit kërkojnë nën rrënoja (VIDEO)

Turqia pak çaste më parë është goditur nga një tjetër tërmet i fortë, i cili ka lënë pas dëme të mëdha. Tërmeti me magnitudë 6.6...

Tërmet me magnitudë 6.6 ballë në Turqi, shemben ndërtesat (VIDEO)

Një tërmet i fuqishëm ka goditur para pak minutash Turqinë. Lëkundjet janë ndjerë në Stamboll, Izmir, Çanakkale, Denizli dhe Bursa. Sipas Qendrës Evropiane të...

Tërmeti i fuqishëm godet Greqinë dhe Turqinë

Një tërmet me mangnitudë 6.6 të shkallës rihter është ndjerë sot në mesditë në Greqi dhe Turqi. Mediat vendase bëjnë me dije se epiqendra është...