E enjte, 1 Tetor, 2020
24 C
Tirana

Etiketa

preng gjini

“Kemi një specialist të ri që ka dalë në qarkullim”, Artan Hoxha zbardh detajet e forta të atentatit ndaj Preng Gjinit

Pak ditë më parë, 51-vjeçari Preng Gjini të cilit iu hodh makina në erë në Tiranë, nuk dha të dhëna të vlefshme për hetimin...

Zbardhet dinamika e ngjarjes/ Kamerat fiksuan nipin e Kastriot Reçit në vendin ku ndodhi atentati ndaj Preng Gjinit

Policia duket se është drejt finalizimit të rastit, ku iu bë atentat në qëndër të Tiranës shtetasit Preng Gjini. Policia dhe Prokuroria e Tiranës,...

Shpërthimi me tritol në makinën e Preng Gjinit/Personi që e ndiqte fliste italisht, ngjarja drejt zbardhjes

Shtetasi Preng Gjini mbeti i plagosur në një atentat disa ditë më parë, ndërsa dje është dërguar për kurim në Turqi. Dyshohet se shkak i...

“S’kam hasmëri, nuk mbaj përgjegjësi për veprimet e vëllait”, Preng Gjini rrëfen traumën pas shpërthimit me tritol

Një atentat tronditi kryeqytetin pak ditë më parë, ku një sasi tritoli iu vendos makinës që drejtohej nga Preng Gjini. Ky i fundit ka...

“Njerëzit menduan se ishte tërmet”/ Shpërthimi në Tiranë, Gjoçi: Autori kishte pamje

Ish-drejtuesi i Policisë së Shtetit, Ilir Gjoçi, ka komentuar atentatin e ndodhur mbrëmjen e djeshme ndaj Preng Gjinit. I ftuar në emisionin “Real Story”, Gjoçi...

Detaje nga atentati/ Policia shoqëron 6 persona, sekuestrohen tabulatet telefonike

Policia po vijon me hetimet, lidhur me atentatin e një dite më parë në kryeqytet. Preng Gjini mbeti i plagosur rëndë, pasi makinës së...

Mina me telekomandë në qendër të Tiranës/Preng Gjini jetonte i fshehur, makinën e kishte të kushëririt

Shënjestra e atentatit të ndodhur dje në Tiranë, Preng Gjini, ka kaluar gjendjen e rrezikut për jetën dhe ndodhet në Spitalin e Traumës ku...

Shënjestra e atentatit në Tiranë, ndodhet jashtë rrezikut për jetën

Burime pranë spitalit të Traumës bëjnë me dije se Preng Gjini, të cilit i vendosën eksploziv në makinë, ndodhet jashtë rrezikut për jetën edhe...

Rikthehen atentatet mafioze/Koka: Preng Gjini, dikur pjesë e Gardës dhe Policisë

Referuar atentatit të djeshëm, është zbuluar se i plagosuri Preng Gjini, dikur ka qenë pjesë e Gardës dhe Policisë. Gazetari Spartak Koka ka hedhur...

Lala: Vëllai i Preng Gjinit u ekzekutua në prani të gruas dhe fëmijëve

Gazetarja Klodiana Lala ka dhënë detaje të tjera lidhur me atentatin ndaj Preng Gjinit, të cilit iu vu tritol në makinë. E ftuar në emisionin...

Të fundit

Erdogan deklaron mbështetjen e pakufizuar të Turqisë për Azerbajxhanin

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan ka deklaruar se vendi i tij do të vazhdojë të mbështesë Azerbajxhanin “me të gjitha mjetet”, në konfliktin ...

NATO: Greqia dhe Turqia janë pajtuar që të shmangin përplasjet në Mesdhe

Greqia dhe Turqia janë pajtuar për të shmangur përplasjet aksidentale në Mesdheun lindor duke vendosur një linjë të komunikimit të drejtpërdrejtë ushtarak, njoftoi Aleanca...

Zbardhet agjenda e mbledhjes së dy qeverive, Shqipëri-Kosovë

Zbardhet agjenda e mbledhjes së përbashkët të dy qeverive Shqipëri–Kosovë, e cila do të zhvillohet ditën e nesërme më 2 tetor. Delegacioni kosovar pritet të...

Vrasja e Azem Hajdarit/ Artan Hoxha nxjerr emrin e personit që i shkoi në zyrë dhe e lajmëroi se ishte në rrezik

Ish-kryeministri Sali Berisha, pak ditë më parë gjatë një emisioni televiziv foli për ezekutimin e Azem Hajdarit, ish-liderit legjendar të PD, dhe deklaroi se...

Itali/ Rritje ekstreme të shifrave, 2548 raste të reja në 24 orë

Italia ka regjistruar në 24 orët e fundit 2,548 raste me Covid-19. Ministria njoftoi po ashtu se si pasojë e koronavirusit humbën jetën 24 persona,...