E mërkurë, 27 Maj, 2020
23 C
Tirana

Etiketa

pasagjere

SHBA, kompanitë ajrore u kërkojnë pasagjerëve të vendosin maska

Linjat e mëdha ajrore u kërkojnë pasagjerëve të vendosin maska në fytyrë gjatë fluturimeve për të mbrojtur njëri-tjetrin si dhe ekuipazhit e avionit nga...

Anija me 600 pasagjerë me koronavirus, jepet lajmi i keq

Në anijen “Diamond Princess” e cila ishte e ankoruar në Yokohama, Japoni, 600 pasagjerë u diagnostikuan me koronavirus. Së fundmi është bërë publik lajmi i...

Jep alarmin “SOS”, anija e linjës Sarandë-Korfuz pëson defekt në mes të detit

Anija “Saranda Expres” që bën linjën Sarandë – Korfuz ka pësuar defekt në sistemin e drejtimit pasditen e sotme, rreth orës 16:45. Për rrjedhojë,...

Fugoni del nga rruga, humb jetën pasagjerja

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në autostradën Tiranë-Vorë, ku një fugon mallrash ka dalë nga rruga dhe është përplasur me...

Hodhi në erë avionin me pasagjerë, për paratë e siguracionit të jetës të gruas së tij

Më 9 shtator 1949, avioni i linjës “Pacific Airlines Flight 108”, u ngrit nga porti i Kebekut në Kanada. Destinacioni ishte Seven Islands, një...

Aksidentohet autobusi urban në Tiranë, plagosen pesë pasagjerë

Mbrëmjen e djeshme, një autobus i transportit urban në Tiranë është aksidentuar, e për pasojë pesë pasagjerë janë plagosur. Aksidenti është shënuar në segmentin rrugor...

Sekretet e komunizmit shqiptar: Historia e avionit me pasagjerë, që u mor peng në Greqi

Ulja në Vlorë në vitin 1969, e një avioni grek pasagjerësh, është një nga historitë më sekrete të epokës komuniste në Shqipëri. Pamjet i...

Video e tmerrshme/ Ulërima e pasagjerë të gjakosur, ja çfarë ndodhi në avion

Një avion me pasagjerë që po fluturonte nga Miami i SHBA-ve për në kryeqytetin e Argjentinës, është përballur me një turbulencë të fuqishme. Për...

Zjarr në një traget, në bord kishte 335 pasagjerë

Një operacion shpëtimi ka nisur pas raportimeve për zjarr në një target me flamur të Lituanisë në Detin Baltik me 335 persona në bord....

Tjetër tragjedi ajrore, rrëzohet avioni me 78 pasagjerë

Një tjetër tragjedi ajrore është regjistruar, ku një avion është rrëzuar në aeroportin ndërkombëtar të Katmandu, Nepal. Sipas raportimeve bëhet e ditur se në avion...

Të fundit

Përdorej te pacientët me koronavirus, Franca ndalon përdorimin e hidroksiklorinës

Franca nuk do të lejojë më përdorimin e hidroksiklorinës si ilaç për trajtimin e koronavirusit. Qeveria franceze mori këtë vendim, pasi OBSH pezulloi këtë javë...

Rruga e mbarë të qoftë Ilir Meta

Nga Mustafa Nano Në monologun e fundit unë bëja thirrje që Rama, Berisha e Meta të largoheshin nga politika. Asnjëri nuk ma vuri veshin. Madje,...

Gjobiten me 2 milionë lekë dy persona në Kurbin, policia ndan pamjet nga aksioni

Dy persona janë proceduar penalisht dhe janë gjobitur me masë administrative 2 milionë lekë të reja secili, pasi u kapën duke gërryer shtratin e...

I zaptoi tokën dy vëllezërve të tij dhe i rrahu, arrestohet 43-vjeçari

Policia e Tiranës bën me dije se ka arrestuar tre persona, pasi akuzohen për veprën penale “Dhunë në familje”. Shtetasi A. I., 43 vjeç, pas...

Paketa bilionëshe e Ursula von der Leyen

Të paktën 1000 miliardë euro do të mobilizojë presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen për rindërtimin pas krizës së Coronës. KE kërkon...
WhatsApp KONTAKTO TT