Tiranë / Aksidentohet urbani, katër të plagosur

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Tiranë, ku një mjet urban është përplasur me murin e një prej ministrive në zonën e qendrës.

Si pasojë e përplasjes janë lënduar 4 pasagjerë, që sipas policisë janë dërguar në spital jashtë rrezikut për jetën. Autobusi që është përplasur i përket linjës së Kpshtit Zoologjik, dhe është aksidentuar në tentativë për të parakaluar një mjet tjetër urban.