E hënë, 14 Qershor, 2021
24.5 C
Tirana

Etiketa

organizata

Rusia i shpall “ekstremiste” organizatat e lidhura me Navalnyn

Një gjykatë në Moskë u ka ndaluar veprimtarinë organizatave politike të lidhura me kritikun e burgosur të Kremlinit, Aleksei Navalny, duke i shpallur ato...

Ambasadat e huaja dhe organizatat ndërkombëtare mesazh shqiptarëve

Pas situatës së krijuar nga koronavirusi në vend, komuniteti i partnerëve ndërkombëtarë të Shqipërisë dhe organizata ndërkombëtare si OKB, Ambasada Amerikane, Ambasada e BE,...

BIRN: 23 organizata e kundërshtuan, miratohet ligji special “kundër krimit”

Kuvendi i Shqipërisë miratoi të enjten një ligj special të propozuar nga qeveria që parashikon fuqi të shtuara për policinë me synimin e “luftës...

“Kemi kërkuar kthimin e gylenistëve”, ministri turk paralajmëron Shqipërinë

Ministri i Jashtëm, Gent Cakaj ka pritur ditën e sotme në Tiranë homologun e tij turk, Mevlut Çavuşoğlu. Pas takimit, dy zyrtarët dolën në një...

Organizata evropiane i dërgon letër Ramës: Tërhiqu nga prishja e Teatrit Kombëtar!

Organizata prestigjioze Evropiane, Europa Nostra, zëri i trashëgimisë kulturore në 40 vende të Evropës i ka shprehur shqetësimin kryeministrit Edi Rama për atë që...

Teatri/Organizata të Shoqërisë Civile letër Metës: Mos e dekretoni ligjin!

Ndërsa Kuvendi votoi me 75 vota pro të deputetëve të mazhorancës për shembjen e Teatrit Kombëtar, disa organizata të Shoqërisë Civile i kanë kërkuar...

Parregullsitë e zgjedhjeve në Kosovë

Në orën 19:00 përfundoi dhe raundi i dytë i zgjedhjeve lokale në Kosovë. Megjithëse KQZ e Kosovës njoftoi për një proces të rregullt, organizatat...

Në fund të 2018-s SHBA-të dalin nga UNESCO

SHBA-ja në fund të vitit 2018 do të dalë nga Organizata e OKB-së për Kulturën, UNESCO. Këtë ministri i Jashtëm i SHBA-së, Rex Tillerson,...

Fuqia ekonomike e organizatës D-8-të arrin vlerën 3.7 trilionë dollarë

Organizata për Bashkëpunim Ekonomik e Tetë Shteteve në Zhvillim (D-8), e cila u themelua si sot para 20 viteve me iniciativë të liderit të...

316 kosovarë pjesë e organizatave terroriste, ndër ta 28 fëmijë

Policia e Kosovës ka identifikuar 316 kosovarë ndër ta dy sulmues vetëvrasës, 44 femra dhe 28 fëmijë, të cilët kanë udhëtuar jashtë vendit për...

Të fundit

Basha siguron mandatin e tretë, vjen reagimi i parë nga qeveria

Lideri aktual i PD-së, Lulzim Basha, do të jetë në krye të partisë më të madhe opozitare edhe për 4 vitet e ardhshme. Pasi...

Manastirliu: Sot vijnë 11 mijë e 700 doza të tjera Pfizer në Shqipëri

Sot priten në vendin tonë 11700 doza të vaksinës Pfizer. Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu gjatë fjalës së saj...

I këputi këmbën, gjykata lë pas hekurave Jehon Breçanin

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën "arrest në burg" për djalin e ish-zv/drejtorit të policisë, Erzen Breçanit, i cili aksidentoi me makinë pak ditë...

Euro 2020/ Poloni-Sllovaki luhet mbasdite, Levandovski ‘mpreh dhëmbët’

Sllovakia do të përballet me Poloninë sot në ndeshjen e pasdites, në orën 18:00, në "Gazprom Arena" në Shën Peterburg. Spanja dhe Suedia janë kundërshtarët...

Hajdari flet për Ruçin: U tërhoq në kulmin e tij politik, gjest emancipues

Zgjedhjet e 25 prillit sollën mjaft të papritura. Personi i parë që u godit ishte presidenti Ilir Meta, teksa rrezikon të shkarkohet shumë shpejt....