E premte, 23 Prill, 2021
12 C
Tirana

Etiketa

opinion

Axhenda ditore e presidentit tregon gjithçka për të

Nga: Mero Baze Nëse doni të shikoni se kush është presidenti i Republikës, shikoni axhendën e tij ditore dhe temat e debateve që duhet të...

Luli s’mban dot t’krumen, Iliri sfurkun

Nga: Frrok Çupi Bash në ditën kur Iliri po i ulërinte Lulit që të kapte sfurkun e të shponte barqe njerëzish në mbrojtje të votës,...

Ushtarët amerikanë të NATO-s nuk do lejojnë rusët të destabilizojnë Shqipërinë

Nga: Spartak Ngjela Koha sot në Shqipëri po punon underground – domethënë në mënyrë të nëndheshme. Por, gjithmonë në favor të shqipëtarëve dhe të Shqipërisë. Në...

Me 25 prill, Shqipëria duhet ta abortojë ‘Rilindjen’

Nga Kim Mehmeti Popujt kanë të drejtë të gabojnë, por ata megjithatë, nuk maten nëpërmjet gabimeve që bëjnë por nëpërmjet asaj sa dinë t’i korrigjojnë...

Pse socialistët janë afër fitores të dielën?

Nga: Shpëtim Nazarko Duket se, PD e javëve dhe ditëve të fundit, po arrin ta ngushtojë diferencën, në përqindje, me PS. E nëse llogarit dhe...

Kush e drejton Shqipërinë në kohë zgjedhjesh?

Nga: Ben Andoni Shqipëria në periudhë zgjedhore është pothuaj e shfazuar sa i përket funksionimit institucional. E gjithë struktura qeverisëse e shtetit hidhet në fushatë....

Këto zgjedhje, ndoshta, nuk duheshin bërë

Nga: Frrok Çupi Ka pasur njerëz që nuk janë martuar kurrë; sa pse nuk mund të krijonin familje!?… jo vetëm kaq, por ata kanë njohur...

Mos nxito të linçosh patronazhistët

Nga Gjergj Erebara Shqiptarët po përdorin një databazë të rrjedhur, që besohet se i përket Partisë Socialiste për të identifikuar një numër prej mijëra zyrtarësh...

S’ka pse burgoset Ndriçim Jonuzi?

Nga: Frrok Çupi Të gjithë janë vënë në ndjekje të Ndriçim Jonuzit; ndërsa ky është kthyer në asgjësues të ‘familjes’ së vet politike. Ndriçimi është...

Historia e Shqipërisë po ecën drejt të vërtetës dhe bashkimit kombëtar shqiptar

Nga: Spartak Ngjela Historia e pritshme e Shqipërisë po vjen në gjendjen e saj reale, ashtu si e kanë pritur të gjithë shqiptarët e mëdhenj:...

Të fundit

Si po ndikojnë maskat tek psikologjia e njerëzve

Nga: Wendy L.Patrick “Newsmax” Kur shoqëroheni me miqtë dhe familjen, maska e fytyrës u fsheh emocionet. Mendoni pak se sa më e vështirë është të...

Si u krijua SEAL Six, njësia speciale amerikane që vrau Osama Bin Laden

E njohur fillimisht si SEAL Team Six, Grupi i Zhvillimit të Luftës Speciale të Shteteve të Bashkuara (DevGru) është një nga disa njësitë që...

Do luajë përtej moshës 40 vjeç, Ibrahimoviç rinovon kontratën me Milanin

Tashmë është zyrtare! Zlatan Ibrahimoviç ka rinovuar kontratën e tij me Milanin për një sezon tjetër . Suedezi arriti në “Casa Milan” rreth orës...

Mjekët i kërkojnë Navalnyt të ndalë menjëherë grevën e urisë

Mjekët privatë të kritikut të Kremlinit Aleksei Navalny i kanë bërë thirrje atij që t’i japë fund krizës së urisë sa më shpejt që...

Becchetti thyen heshtjen: Qeveria Rama më detyrohet 150 mln euro

Biznesmeni italian Francesco Becchetti ka folur për herë të parë për gjyqin që ka fituar kundër qeverisë së kryeministrit Edi Rama. Në një intervistë për...