E mërkurë, 19 Maj, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

Navalny

Çfarë mund të mësojë Perëndimi nga Aleksei Navalni

Nga Jeremy Cliffe “New Statesman” Kur Aleksei Navalni u rikthye në Rusi në janar të këtij viti, ai dukej se ishte shumë i ndërgjegjshëm për...

Rusi / Mjekët nuk lejohen të vizitojnë të burgosurin Alexei Navalni

Mjekët e kritikut të burgosur të Kremlinit, Alexey Navalny thonë se nuk u lejuan ta vizitonin atë, pavarësisht njoftimeve se ai është i sëmurë...

Rusi, plane për protesta masive ndërsa Perëndimi paralajmëron Moskën

Aleatët e kritikut të Kremlinit Alexei Navalny zbuluan të dielën planet për ato që shpresojnë të jenë protestat më të mëdha në historinë...

Avokati: Navalny po e humb ndjeshmërinë në duar dhe këmbë

Shëndeti i kritikut të burgosur të Kremlinit, Aleksei Navalny, është duke u përkeqësuar dhe se ai ka filluar ta humbë ndjeshmërinë në duar dhe...

Nuk mbarojnë telashet për Navalny, Moska i ngrin llogaritë bankare

Pak pas daljes nga spitali në Gjermani, Alexei Navalny po përballet me një tjetër problem. Mediat e huaja raportojnë se opozitarit rus i janë ngrirë...

Gjermani/ Dy laboratorë të tjerë konfirmojnë se Navalny u helmua me Novichok

Qeveria gjermane bëri të ditur se dy laboratorë specialë në Francë dhe Suedi kanë konfirmuar se udhëheqësi rus i opozitës Alexei Navalny ishte helmuar...

Helmimi i Navalny/ Kombet e Bashkuara kërkojnë hetim të pavarur nga Rusia

Zyrtarja e lartë për të drejta të njeriut e Kombeve të Bashkuara, Michelle Bachelet, i ka bërë thirrje Rusisë që që të bashkëpunojë në...

Gjermania kërcënon Rusinë për helmimin e liderit opozitar: Nëse nuk hetoni ngjarjen do të ndërpresim marrëdhëniet

Gjermania i ka kërkuar Kremlinit të hetojë në mënyrë transparente rastin e helmimit të Navalny. Ministri i jashtëm, Heiko Mass e ka kërcënuar Rusinë...

Ministri gjerman i bën thirrje Rusisë të rrisë përpjekjet në hetimet për Navalnyn

Gjermania i ka bërë thirrje Rusisë që të rrisë përpjekjet në hetimet për atë sesi është sëmurë lideri opozitar rus, Aleksei Navalny, i cili...

Bashkëpunëtorja e Navalnyt: Kremlini i përfshirë në helmimin e tij

Një aleate e ngushtë e udhëheqësit të opozitës ruse Alexei Navalny thotë se autoritetet në Moskë nuk duan të hetojnë rreth dyshimeve mbi helmimin...

Të fundit

Ukraina shkarkon ministrin e tretë të Shëndetësisë, shkak pandemia

Parlamenti i Ukrainës votoi për shkarkimin e ministrit të Shëndetësisë, Maksym Stepanov, për shkak të trajtimit të pandemisë së koronavirusit. Ligjvënësit votuan me 292 vota...

A ka konflikte me Metën? Kim: Kam diskutuar me Uashingtonin

Fushata elektorale e zgjedhjeve të 25 prillit, rriti tensionet midis partive politike, por jo vetëm. Presidenti i Republikës, Ilir Meta pati një përplasje në...

Hajdari: PD mund të ringrihet përmes reformimit

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari, ka komentuar situatën politike në vend pas zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. I ftuar në emisionin ''Shqip'', Hajdari e cilësoi si diçka...

Si të luftojmë alergjinë me ushqime e jo me ilaçe

A mund të përdorim ushqime në vend të ilaçeve për të zhdukur simptomat e alergjisë?  Dietologu i Spitalit Weill Cornell në New York,  Rachel...

Ushqimet që ndalojnë diarrenë në stinën e nxehtë

Me afrimin e ditëve të nxehta duket se për shumë persona kthehet edhe rreziku nga diarreja. Por çfarë mund të bëjmë për ta ndaluar...