E martë, 20 Tetor, 2020
17 C
Tirana

Etiketa

Murrizi

Myslim Murrizi dhe Rudina Hajdari nuk propozohen nga PD në zgjedhjet e ardhshme

Myslim Murrizi dhe Rudina Hajdari, dy deputetët e dalë nga radhët e Partisë Demokratike të cilët nuk pranuan të dorëzonin mandatet shkurtin e kaluar,...

“5 Qershorin nuk e votoj me zemër”, Rama ka një mesazh për Rudina Hajdarin (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama tha sot se Kuvendi do të votojë me shumicë të gjerë marrëveshjen e 5 Qershorit. Në fjalën e tij në Kuvend,...

Murrizi: Grupi demokrat nuk e voton marrëveshjen e 5 qershorit

Përfaqësuesi i grupit demokrat parlamentar Myslim Murrizi, i cili ishte i pranishëm në takimin e sotëm me kryeministrin Edi Rama dhe Taulant Ballën, deklaroi...

Rama dhe Murrizi bëjnë lëvizjen e radhës, çfarë pritet të ndodhë sot në orën 19:00

Një ditë pas tryezës në Pallatin e Kongreseve në Këshillin Politik, mes të gjitha palëve ku nuk u gjet konsensusi, në orën 19:00 Rama...

Kuvendi mbetet pa opozitën! Murrizi merr deputetët dhe largohet

Pas më shumë se 4 orë e 30 minutash, deputetët e opozitës parlamentare kanë braktisur sërish seancën plenare para përfundimit të saj. Kreu i...

Zgjedhorja/ Opozita parlamentare: Kërkojmë takim të dytë me Ramën

Opozita parlamentare kërkon një takim të dytë me kryeministrin Edi Rama, dhe kryetarin e grupit socialist Taulant Balla. Kryetari i grupit demokrat, Myslym Murrizi...

“Pyetjet me shkrim, s’mund të improvizoj”, Murrizi-Ruçit: Do të kërkoja llogari

Gjatë seancës së sotme në Kuvend, deputetët kanë kërkuar që t’i drejtojnë pyetje kreut të KLP-së, Gent Ibrahimi, por nuk janë lejuar nga kryeparlamentari...

“Bashkëkryetar të jem unë!”, Murrizi nxjerr ‘jashtë loje’ Hajdarin

Deputeti Myslim Murrizi tha për mediat se një ditë më parë i është paraqitur Kuvendit një kërkesë për të zëvendësuar Rudina Hajdarin, si bashkëkryetare...

“Ka të njëjtin mendim me Gjiknurin”, Murrizi kërkon largimin e Hajdarit

Deputeti Myslym Murrizi njoftoi se ka kërkuar zyrtarisht largimin e Rudina Hajdarit, si bashkëkryetare të Komisionit të Reformës Zgjedhore. Pas mbledhjes, Murrizi tha se Hajdari...

“Ta harrojë se mund të kalojë Reformën Zgjedhore”, Murrizi flet pas takimit me Ramën

Në një prononcim për mediat, pas mbledhjes me Ramën, kryetari i grupit parlamentar demokrat, Myslim Murrizi, deklaroi se i kanë bërë të qartë se...

Të fundit

Detaji/ Kryeministri Rama me kollare kuqezi në takimin me ministrin grek

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një takim me ministrin e Jashtëm të Greqisë, Nikos Dendias. Pas mbarimit të takimit, Rama dhe Dendias kanë dalë...

Rama: Shqipëria dhe Greqia do i drejtohen drejtësisë ndërkombëtare për detin

Kryeminstri, Edi Rama tha sa çështja e detit me Greqinë, do t’i lihet  drejtësisë ndërkombëtare për të vendosur pikat mbi i. Deklaratën, Rama e dha...

Abuzim me tendera, SPAK arreston ish-drejtorin e Prokurimeve të OSHEE

Policia e Tiranës ka kryer ekzekutimin e urdhërarresteve për disa zyrtarë të OSHEE-së, me urdhër të SPAK-ut. Në pranga ka rënë, ish-Drejtori i Prokurorimeve të...

Shëndetësia në kolaps, Basha: Zgjidhja emergjente, rritja e numrit të testimeve

Për kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, papërgjegjshmëria e kryeministrit Edi Rama ka çuar në kolaps shëndetësinë. Sipas Bashës, zgjidhja emergjente, ndër të tjera është...

Kina, 3 Hëna artificiale në orbitë për të kursyer energjinë elektrike

Ambicia e hapur e Kinës për të qenë superfuqia kryesore e botës, po shtrihet edhe në dominimin e hapësirës, ku rivalja kryesore është sërish...