E enjte, 21 Janar, 2021
10 C
Tirana

Rama dhe Murrizi bëjnë lëvizjen e radhës, çfarë pritet të ndodhë sot në orën 19:00

Një ditë pas tryezës në Pallatin e Kongreseve në Këshillin Politik, mes të gjitha palëve ku nuk u gjet konsensusi, në orën 19:00 Rama dhe Myslim Murrizi do të zhvillojnë një takim në Kryesinë e Kuvendit.

Siç duket, negociatat për ndryshimet Kushtetuese do të vijojnë pasditen e sotme.

Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i grupit demokrat në Kuvendin e Shqipërisë, Myslim Murrizi, do të zhvillojnë një takim në Kryesinë e Kuvendit.

Paraditen e sotme, ambasadorja e SHBA-së në Shqipëri, Yuri Kim, zhvilloi një takim me kreun e qeverisë Edi Rama në Kryeministri. Takimi zgjati për rreth 90 minuta.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Covid/ Manastirliu tregon se kur do të kryhet vaksinimi i të gjithë popullatës

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, tha në emisionin “Opinion” se ekzistojnë tre skenarë për vaksinimin e të gjithë popullatës me vaksinën ndaj COVID- 19. Sipas...

“Berisha fshehu provat, Rama zhgënjeu”, Hoxha: 21 janari, krim shtetëror

Gazetari Artan Hoxha, ditën e sotme ka folur sërish në lidhje me ngjarjen e 21 janarit të 10 viteve më parë, ku të vrarë...

Sali Berisha kujton 21 janarin e vitit 2011: Ja pse qëlloi garda

Ish-kryeministri Sali Berisha ka dhënë versionin e tij të ngjarjes së 21 janarit 2011, ku pas protestave të dhunshme para kryeministrisë mbeten të vrarë...

Twitter bllokon llogarinë e Ambasadës së Kinës në SHBA

Kompania Twitter ka bllokuar llogarinë e Ambasadës së Kinës në SHBA, pasi kishte postuar përmbajtje që mbronte politikat e Kinës në rajonin Ksinjiangut. Vendimi i...

Të gjitha faktet përse SPAK duhet të thërrasë Berishën për 21 Janarin

Të parin që pashë duke u rrëzuar në tokë, edhe pse nuk qenkësh i vrari i parë, ishte Hekuran Deda, i cili u rrëzua...