E mërkurë, 16 Qershor, 2021
24.5 C
Tirana

 Propozimi/ Murrizi: Të pezullohen gjobat gjatë pandemisë

“Të pezullohen gjobat gjatë pandemisë!”. Deputeti Myslim Murrizi kërkoi sot nga Kuvendi miratimin e një projektligji, i cili parashikon faljen e të gjitha masave administrative të vendosura gjatë kohës së pandemisë Covid-19. Akti me dy nene parashikon se pjesë e faljes të mos jetë vetëm gjobat, por edhe pezullimi i lejeve të drejtimit, bllokimet e automjeteve.

Në argumentin e tij ligjor, nënkryetari i Kuvendit ka nënvizuar se, kushtet e pandemisë janë në ulje drastike dhe shifrat janë pothuajse drejt zeros dhe e sheh të arsyeshme këtë amnisti. “Kjo aministi ka për qëllim që të lehtësojë shqiptarët në këtë periudhë të vështirë që kaluam dhe po kalojmë”, shkruhet në projekpropozimin që ka dorëzuar Murrizi në Kuvend.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ishte krahu i djathtë i Arta Markut/KPK shkarkon prokuroren e njohur të Tiranës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, KPK shpalli të mërkurën vendimin e shkarkimit nga detyra për prokuroren e Tiranës, Alketa Zifla. Gjatë seancës dëgjimore të zhvilluar...

‘Basha vodhi zgjedhjet’, grupimi ‘Për PD’-në zbardh shkeljet

Grupimi 'Për PD-në' ka dalë në një konferencë për media, ku kanë listuar arsyet pse Basha fitoi një mandat të tretë në krye të...

Euro 2020/ Dita hapet me Finlandë-Rusi, për rusët detyrim fitorja ndaj fqinjëve

Faza e grupeve të UEFA EURO 2020 hyn sot në xhiron e ndeshjeve të dyta. Finlanda përballet me Rusinë, Turqia përballet me Uellsin dhe...

Të ndalet sa më shpejt gjenocidi ndaj myslimanëve në Kinë

Nga Joseph Bosco “The Hill” Kur tmerret e plota të Holokaustit Nazist ishin më se të qarta edhe për mohuesit më kokëfortë gjatë viteve 1940-1950,...

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës

Policia njofton se është dhunuar për shkak të detyrës Drejtoresha e Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit në Bashkinë e Tiranës. Agresori është një 34-vjeçar me...