E mërkurë, 20 Janar, 2021
7 C
Tirana

Myslim Murrizi dhe Rudina Hajdari nuk propozohen nga PD në zgjedhjet e ardhshme

Myslim Murrizi dhe Rudina Hajdari, dy deputetët e dalë nga radhët e Partisë Demokratike të cilët nuk pranuan të dorëzonin mandatet shkurtin e kaluar, nuk janë propozuar nga demokratët si deputetë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare.

Hajdari dhe Murrizi nuk propozohen nga të djathtët në Laprakë dhe Lushnje, shkruan “abcnews.al”.

Rikujtojmë se Murrizi dhe Hajdari ishin në radhët e deputetëve që refuzuan të ndjekin pas demokratët për të dalë nga Kuvendi.

Sot ata janë pjesë e grupit parlamentar demokrat, ndërsa nuk dihet nëse do të kandidojnë në zgjedhjet e ardhshme me ndonjë parti apo forcë tjetër politike.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sondazhet e shtuara janë lajm i mirë

Nga: Astrit Patozi Denduria e pazakontë sondazheve dhe sidomos diferencat e tyre të mëdha me njëra-tjetrën janë në fakt sondazhi më i mirë se të...

Dy vëllezërve nga Mirdita u sekuestrohen 5 mln euro pasuri e paligjshme (Emrat)

Një aksion i madh policor ka ndodhur së fundmi në Tiranë, motivi i të cilit është sekuestrimi i pasurive që janë vënë në mënyrë...

Kush janë liderët më të pasur botërorë të të gjitha kohërave

Pagat zyrtare për udhëheqësit botërorë variojnë nga ato modeste, deri tek ato jashtëzakonisht të larta. Por shumë udhëheqës të dikurshëm dhe aktuale mburren me...

Betimi i Bidenit dhe Harris/ Basha: Urime. Provuat që ndryshimi është i mundur

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar Presidenin e SHBA-ve, Joe Biden i cili mori zyrtarisht detyrën ditën e sotme. Basha shpreh dëshirën e...

Pse preket Franca nga një fjalë?

Nga: Frrok Çupi Ambasada e Francës nuk e kishte me Edi Ramën. Ashtu sikurse vetë Rama mund të mos ‘e prekte’ Francën në këtë kohë...