E enjte, 21 Tetor, 2021
16.5 C
Tirana

Etiketa

mesazhi

Dita e Europës/ Soreca me video-mesazh: Të kapërcejmë krizat së bashku!

“Të kapërcejmë krizat së bashku!”. Ky ka qenë kryemesazhi që Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shqipëri, Luigi Soreca, dha sot në kuadër të Ditës...

Meta ndan mesazhin: Më 25 prill vendos për të ardhmen tënde, mbro demokracinë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka shpërndarë në rrjetet sociale, mesazhin sensibilizues të gazetarëve të terrenit drejtuar çdo qytetari të Republikës, në lidhje me...

Ja thënia e shkrimtarit dhe eseistit amerikan për ata që nuk shkojnë të votojnë

David Foster Wallace ishte një autor amerikan romanesh, tregimesh të shkurtra dhe eseist, si dhe një profesor universiteti i anglishtes dhe shkrimit krijues. David Foster...

Dom Gjergj Meta: Kush e shet votën ka shitur dinjitetin ne vet e të familjes

Deklarata e plotë e Konferencës Ipeshkvore të Shqipërisë lidhur me zgjedhjet e 25 prillit. Votimi për zgjedhjet e përfaqësuesve në Parlament, paraqet një mundësi konkrete...

“Alo Edi jam. Të lutem laj duart shpesh!”/ Kreu i AKEP sqaron pse u lejua një mesazh i tillë

Në muajin mars, një mesazh zanor bllokonte thirrjet në telefonitë celulare, e ku protagonist ishte kryeministri Rama. Ai përsëriste të gjitha rregullat që duhen...

Misteri i SMS-së së Bashës për Eni Vasilin/ Kompania celulare mbyll hetimet

Partia Demokratike ka reaguar në lidhje me mesazhin e pretenduar të dërguar nga kreu i PD-së, Lulzim Basha në adresë të gazetares Eni Vasili. Përmes...

Kërcënohet gazetari Artan Hoxha, mesazhin e bën publik

Gazetari Artan Hoxha është kërcënuar, dhe madje këtë e ka publike në emisionin “Opinion” pak çaste më parë. Gazetarit i janë dërguar dhe disa...

Në ditën e parë si kryeministër, Grenell mesazh të qartë Kurtit për taksën 100%

Emisari i presidentit amerikan, Donald Trump, për ndërmjetësim në dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, ka kërkuar nga Qeveria e re e Kosovës, që...

Rama jep mesazhin me fjalët e Naim Frashërit

Prej ditësh, kryeministri Rama ka publikuar thënie nga njerëz të urtë, apo nga librat e shenjtë, duke i titulluar si 'Fjalët e shenjta'. E ndërsa...

“Kur sëmuret nëna, sëmuret e gjithë shtëpia”, mesazhi i fortë i Margarita Xhepës

Në muajin tetor, muajin e ndërgjegjësimit kundrejt kancerit të gjirit, aktorja e mirënjohur shqiptare Margarita Xhepa ka një mesazh për të ndarë me të...

Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...