E premte, 10 Prill, 2020
15 C
Tirana

Misteri i SMS-së së Bashës për Eni Vasilin/ Kompania celulare mbyll hetimet

loading...

Partia Demokratike ka reaguar në lidhje me mesazhin e pretenduar të dërguar nga kreu i PD-së, Lulzim Basha në adresë të gazetares Eni Vasili.

Përmes një postimi në Facebook, Gazment Bardhi ka publikuar letrën e kompanisë private ku theksohet se mesazhi është dërguar nga një platformë e huaj dhe ku është vendosur si identitet numri i kreut të opozitës.

Më tëj në shkresë thuhet se SMS-ja nuk është gjeneruar nga numri i klientit, Lulzim Basha.

“SMS nuk është dërguar nga Lulzim Basha apo nëpërmjet sistemit të kompanisë celulare. SMS është dërguar nga një platformë e huaj SMS në internet për dërgimin e SMS-ve, jashtë rrjetit të kompanisë celulare”, thuhet në letrën e kompanisë celulare.

Postimi i plotë:

E vërteta është më e qartë dhe e pastër se çdo lojë e pisët apo maskë e skaduar. Le ta shohin dhe gjykojnë vetë shqiptarët se kush e ka mendjen tek pushteti dhe përdor mesazhe të sajuara kundër kreut të opozitës. Me qëllimin e vetëm, të largojë vëmendjen nga propozimi ynë që ndihmon realisht qytetarët dhe biznesin për të përballuar krizën.

- Reklama -
loading...

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Shqipëria në izolim, 47-vjeçari tenton të vjedhë lokalin. Ç’ka ndodhur gjatë 24 orëve të fundit

Nuk ka ditë që policia të mos raportojë për personat të cilët thyejnë rregullat e karantinimit. Ka nga ata qytetarë të cilët nuk pyesin...

“Po të fal që ke thyer karantinën”, si u zbulua 43-vjeçari që u bënte presion njerëzve

Pandemia që ka përfshirë Shqipërinë, ka izoluar shqiptarët brenda shtëpisë. Oraret që shfrytëzohen për të dalë respektohen në një masë të madhe nga ana...

Shkencëtarët nxjerrin videon si infektohen njerëzit nga COVID-19 në një supermarket (VIDEO)

Mjafton që një person i infektuar të kollitet, për të shpërndarë infeksionin në mënyrë të shpejtë, e po kaq të frikshme në ambientin ku...

Toka nuk gjen qetësi/ Dy lëkundje tërmeti në Greqi e Turqi brenda pak minutave

Dje në Shqipëri u ndjenë disa lëkundje tërmeti. Fatmirësisht lëkundjet nuk kanë qenë të forta. Lëkundja më e fortë ka qenë ajo e orës...

FMN-ja paralajmëron depresionin më të thellë që nga vitet ’30

Drejtorja menaxhuese e Fondit Monetar Ndërkombëtar, Kristalina Georgieva ka paralajmëruar se pandemia e koronavirusit mund të shkaktojë depresionin më të thellë ekonomik në botë...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT