Kryesore

Kërcënohet gazetari Artan Hoxha, mesazhin e bën publik


               Publikuar në : 23:25 - 13/02/20 M S

Gazetari Artan Hoxha është kërcënuar, dhe madje këtë e ka publike në emisionin “Opinion” pak çaste më parë. Gazetarit i janë dërguar dhe disa foto nga jeta e tij e përditshme, që tregojnë se ai ndiqet ngado ku shkon. Ai zbuloi se para se të vinte në emision, i ka ardhur një mesazh nga Anglia. Për këtë gjë, i është drejtuar policisë, ku dhe ka bërë denoncimin.

“Krimi i organizuar sot është ai që ka marrë kufomën në 17 Janar dhe kemi një muaj që e kërkojmë, dhe se gjejmë. Ai është krimi i organizuar. Ta ka rrëmbyer atë Jan Prengën në mes të Tiranës, në mes të ditës dhe ta ka zhdukur. Dhe ne nuk e gjejmë dot dhe unë lidhem nga Eduadori deri në Britani për të kërkuar kufomën e një njeriu.

Dhe e fundit, sot para se të vija në emision më kanë ardhur disa mesazhe. Kam bërë denoncimin në polici normal që e kam bërë, më kishin fotografuar nga mëngjesi kur kam dalë nga shtëpia, ku kam lëvizur gjatë ditës se unë besoj tek ky vend dhe mi kanë sjellë me mesazh nga Anglia. Dhe ky është një krim i organizuar. Me ata kam mbaruar punë unë, krimi i organizuar është ky sot që fsheh para. Që ndikon dhe buxhetin më të madh se Ministria jote e Brendshme”.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT