E shtunë, 23 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

mblidhet

Rasti i 8-vjeçares që vuante nga skolioza, Arbër Hajdari jep lajmin e mirë për Xhesin

Një lajm i mirë vjen për 8-vjeçaren, Xhensida nga Gramshi, e cila preku gjithë shqiptarët me historinë e saj të dhimbshme. Drejtuesi i fondacionit “Fundjavë...

Mblidhet parlamenti i ri në Maqedoninë e Veriut

Parlamenti i ri i Maqedonisë së Veriut u mblodh sot në seancën e parë pas zgjedhjeve të parakohshme të 15 korrikut. Deputetëve të rinj iu...

Rama pas marrëveshjes: Të mblidhet sa më parë Këshilli Politik

Kryeministri Edi Rama është shprehur i kënaqur me konsensusin e arritur për marrëveshjen e  Reformës Zgjedhore. Në një komunikim me mediat, Rama theksoi se pa...

Kuvendi mblidhet në një seancë të jashtëzakonshme

Ditën e sotme pritet që Parlamenti të mblidhet në një seancë të jashtëzakonshme në orën 10:00. Ky vendim u mor ditën e djeshme menjëherë pasi...

Rreth 70 shtëpi të dëmtuara, mblidhet Shtabi i Emergjencave pas tërmetit në Korçë

Disa tërmete të fuqishme kanë lëkundur vendin orët e para të mëngjesit të sotëm. Epiqendra e tërmetit 5.3 ballë ka qenë 12 km vije...

Sot mblidhet Kuvendi, PD dhe aleatët mobilizohen për protestë, mungon Basha

Maxhoranca do të mbledhë parlamentin këtë të mërkurë në orën 10:00. Menjëherë pas njoftimit të saj (dje), për këtë ndryshim të ditës se seancës,...

Axhenda/ SPAK dhe kryeprokurori i ri, nesër mblidhet KLP

Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të mblidhet ditën e nesërme në orën 10:00 për të çelur garën për zgjedhjen e Prokurorit të Përgjithshëm,...

FOTO/ Mblidhet sot Kuvendi, policia blindon Parlamentin

Policia ka blinduar sot Kuvendin, teksa pritet të mblidhet në orën 10:00 për të diskutuar mbi rendin e ditës. Opozita e bashkuar vijon betejën...

Vettingu në politikë/Këshilli i Legjislacionit mblidhet më 26 shtator

Mbledhja e këshillit të legjislacionit ku do të diskutohet nisma kushtetuese e PD për vettingun në politikë, do të zhvillohet më 26 shator. Me urdhër...

Nga një qytet të kapur nga bandat në tjetrin, opozita mblidhet nesër në Elbasan

Opozita do të mblidhet këtë të enjte në qytetin e Elbasanit, vetëm tre ditë pas takimit që zhvilloi në qytetin e Shkodrës, duke bojkotuar...

Të fundit

Emërohet drejtori i ri i Tatimeve, ja kujt iu besua posti i rëndësishëm

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Ai zë vendin e Delina Ibrahimajt, pas emërimit të kësaj të fundit në krye të...

“Më do si motër, s’kam punë me ty”, Fifi revoltohet pas fjalëve të Granitit

Prej kohësh, Fifi ka shprehur hapur pëlqimin që ka për Granit Canën. Madje banorët e "Big Brother VIP", shpesh i kanë ngacmuar. Dyshimet vijonin...

‘Po vijmë kurvë’, prokurorja shqiptare përballet me kërcënimet me jetë në SHBA

Një prokurore shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka kërkuar ndihmë për sigurinë e saj. Prokurorja e Komonuelthit të Qarkut Loudoun, Buta Biberaj,...

Ndryshimi i klimës/Pse Australia refuzon të heqë qymyrin

Në një garë botërore për të reduktuar ndotjen, Australia është një vend i jashtëzakonshëm. Eshtë një nga vendet më të ndotura për numër të...

Samiti i fundit i BE-së për “makinën e kompromisit” Angela Merkel

Një video që zgjati dy orë e gjysmë me imazhe nga çastet më interesante të samiteve të BE-së me një kolonë muzikore me piano....