E premte, 3 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

Nga një qytet të kapur nga bandat në tjetrin, opozita mblidhet nesër në Elbasan

Opozita do të mblidhet këtë të enjte në qytetin e Elbasanit, vetëm tre ditë pas takimit që zhvilloi në qytetin e Shkodrës, duke bojkotuar kështu pjesëmarrjen në Parlament.

Burimet bëjnë të ditur se takimi do të zhvillohet në orën 10:00.

Kreu i PD, Lulzim Basha ka hedhur akuza ndaj qeverisë, duke theksuar se krimi sundon në disa qytete të vendit.  Elbasani është mes qyteteve që opozita thotë se bandat janë të lidhura me shtetin.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bora dhe Semi do të “hakmerren” ndaj Donaldit në “Për’puthen Prime”

Puthjet e Donaldit me Beatrixin, kanë shkaktuar një bum komentesh në rrjet. Fansat janë ndarë në grupe, ndërsa ende nuk ka patur një reagim...

Sfida mes një intelektuali që kërkon të vërtetën dhe një politikani që gënjen

Nga: Andi Bushati Ka një aksiomë të mirënjohur që shpjegon përplasjen e një politikani me një intelektual në arenën publike: Sipas saj, i pari tenton...

S’donte të bënte vaksinën, italiani shkoi me krahun prej silikoni

Disa mund të akuzohen se po përpiqen t'i shmangen sistemit për të marrë një certifikatë vaksine, por mbase askush nuk është aq i shkathët...

S’ka më lavazhe e servise makinash poshtë pallateve!Veliaj tregon masat e reja

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, gjatë një dëgjese të zhvilluar me ministren e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro, dhe përfaqësues të institucioneve të përfshira...

Vrasja e ish-deputetit, Artan Hoxha nxjerr videon

Kristian Klemendit dhe Marjan Kolës, të dyshuar për vrasjen e Pashko Ujkës u është komunikuar arrestimi ditën e sotme. Edhe pse ata kanë mohuar...