E enjte, 28 Janar, 2021
7 C
Tirana

Etiketa

maskat

Ekspertët ngrenë alarmin, ja pse nuk duhen mbajtur maskat me ngjyrë të zezë

Një nga masat e marra që nga fillimi i pandemisë për parandalimin e përhapjes së virusit është mbajtja e maskës. Tashmë maskat janë kthyer në...

Rikthehen maskat/ Grabitet banesa e ish-kreut të Tatimeve

Në Elbasan janë rikthyer sërish maskat. Një grabitje ka ndodhur në banesën e ish-kreut të Drejtorisë së Tatimeve, Hyqmet Lleshi. Grabitja ka ndodhur gjatë natës,...

“Gjobat”, Lleshaj zbulon për çfarë do të përdoren të ardhurat

Gjatë fjalës së tij në Komisionin e Sigurisë, Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj zbuloi se gjobat që janë vendosur për maskat, do të përdoren...

“Task Forca zbret në terren”, Rama zbulon çfarë po ndodh në rrugët e Tiranës

Kryeministri Edi Rama njofton se ekipet e Task Forcës kanë dalë sot në terren, për të këshilluar qytetarët për mbajtjen e maskës në rrugët...

“I jam lutur kryeministrit për gjobat”/ Pipero tregon përplasjen me Ramën

Mjeku i njohur Pëllumb Pipero, ka komentuar vendimin e qeverisë për hapjen e kinemave, për të cilën u shpreh se nuk ishte dakord. Sipas tij,...

Ja cila grupmoshë po infektohet më shumë me Covid-19

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, dr. Skënder Brataj, pohoi se virusi ka pësuar mutacion gjatë gjithë këtyre muajve, dhe tani shfaqet me simptoma të ndryshme...

Pëllumb Pipero del kundër kryeministrit Rama: Hiq gjobat, boll jemi tronditur nga tërmetet dhe pandemia

Mjeku Pëllumb Pipero ka folur për një nga çështjet që ka hapur më shumë debat, pas detyrimit për të mbajtur maskën edhe në ambientet...

Me maskë ngado?! Mjeku i njohur: Masë pa asnjë lloj logjike, s’mund të bëhet me polici e me gjoba

Më 15 tetor, mbajtja e maskës do të bëhet me detyrim. Kryeministri Rama sërish ka apeluar që qytetarët të zbatojnë rregullat, në mënyrë që...

Mbajtja e maskave me detyrim në rrugë/ Ish-ministri: Për mua është dënim me vdekje

Referuar vendimit të ri të qeverisë, për ta bërë të detyrueshme mbajtjen e maskës kudo, si masë anti-Covid, ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, thotë...

Ja si maskat mund të krijojnë “imunitetin e tufës” ndaj Covid-19

Bota po e vazhdon garën e saj për të gjetur një vaksinë të sigurt dhe efektive kundër koronavirusit të ri. Ka nga ato vende,...

Të fundit

Video/ Triumf me “poker”, Berisha nuk i ndal dot sulmet e Juventusit

Juventusi është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Italisë, teksa ka mposhtur 4-0, Spalin, ku luan portieri i Kombëtares, Etrit Berisha. Bardhezinjtë e nisën me...

Sondazhi: 53% e vlerësojnë pozitivisht menaxhimin e pandemisë nga qeveria

Sondazhi i ''Report Tv'' dhe institutit italian Piepoli, ka vlerësuar vullnetin e shqiptarëve ndaj qeverisjes së kryeministrit Edi Rama. Të pyetur për menaxhimin e situatës...

Brataj: Vaksina anti-co*id na mbron 28 ditë pasi e kemi marrë

Drejtuesi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka folur në emisionin “Opinion” në lidhje me efektet e vaksinës anti-COVID në vendin tonë. Teksa iu referua rastit...

Balla: Koalicioni me Metën, domosdoshmëri për të rrëzuar Berishën

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla tha se vrasjet e 21 janarit janë kryer në gjakftohtësi dhe nga dy persona, një prej...

Balla tregon planin B të Berishës për 21 janarin

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, komentoi protestën e 21 janarit të vitit 2011, ku humbën jetën 4 protestues. I ftuar në Real...