E diel, 28 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

Rriten infeksionet, Mbretëria e Bashkuar merr një tjetër vendim

Maskat e fytyrës janë bërë të detyrueshme për të gjithë ata që punojnë në Dhomën e Komunave të Mbretërisë së Bashkuar, përveç deputetëve.

Në Mbretërinë e Bashkuar, Dhoma e Komunave ka përditësuar udhëzimin, për t’i bërë maskat e fytyrës të detyrueshme për të gjithë, përveç deputetëve.

Stafi, vizitorët dhe shtypi tani duhet të mbulojnë fytyrat e tyre, por i takon deputetëve të vendosin nëse duan apo jo, raporton BBC.

Shumë konservatorë kanë zgjedhur të mos i mbajnë ato, por Sajid Javid, sekretari i shëndetësisë, ka thënë se do mbajë maskën në fjalimin e nesërm për buxhetin, kur dhoma do të jetë plot.

Burimi i lajmit: The Guardian. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...