E hënë, 6 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

mbreteria e bashkuar

Mbretëria e Bashkuar vendos të rihapë kufijtë, por me një kusht

Edhe pse vijon të mbetet një nga vendet që shënon më shumë viktima në Evropë, Mbretëria e Bashkuar ka marrë vendimin për të rihapur...

Koronavirusi/ Bilanci i Mbretërisë së Bashkuar për 24 orët e fundit

Teksa situata nga koronavirusi në vendet e tjera të Evropës si Itali, Spanjë dhe Francë duket të jetë përmirësuar, ky nuk është rasti për...

Koronavirusi/ Rekord papunësie në Mbretërinë e Bashkuar, më e larta nga viti 1996

Pandemia e koronavirusit e ka futur Mbretërinë e Bashkuar në një krizë totale. Përveç numrit të lartë të viktimave dhe të rasteve të reja,...

Regjistron rreth 34 mijë viktima, bilanci i Mbretërisë së Bashkuar në 24 orët e fundit

Mbretëria e Bashkuar ka shënuar një rënie të numrit të viktimave nga koronavirusi, në krahasim me ditën e djeshme. Gjatë 24 orëve të fundit, në...

E dyta në Evropë me numrin më të madh të viktimave, si paraqitet situata në Mbretërinë e Bashkuar

Mbretëria e Bashkuar është për momentin shteti evropian që po shënon numrin më të madh të viktimave nga koronavirusi. Mirëpo si duket situata është qetësuar...

Mbretëri e Bashkuar/ Përgjysmohet numri i viktimave në 24 orët e fundit

Mbretëria e Bashkuar ka shënuar sot bilancin më të ulët të viktimave në 4 javët e fundit. Sipas mediave britanike, në 24 orët e fundit...

Mbretëria e Bashkuar shënon bilancin më të rëndë për sot në Evropë

Prej ditësh tashmë, Mbretëria e Bashkuar vijon të raportojë bilancin më të rëndë ditor, për kontinentin e Evropës. Në 24 orët e fundit numri i...

Nuk duket të ketë qetësi për Mbretërinë e Bashkuar, ja sa viktima u shënuan në 24 orët e fundit

Mbretëria e Bashkuar ka regjistruar sërish sot një numër të lartë viktimash, të shënuara nga koronavirusi. Sipas mediave britanike, në 24 orët e fundit janë...

Rëndohet sërish bilanci në Mbretërinë e Bashkuar, rritet ndjeshëm numri i viktimave

Nuk duket të ketë qetësi për Mbretërinë e Bashkuar, e cila vijon të numërojë qindra viktima në ditë nga koronavirusi. Pas dy ditësh rënie të...

Mbretëria e Bashkuar/ Shënohet numri më i ulët i viktimave në 2 javët e fundit

Mbretëria e Bashkuar ka shënuar sot bilancin më të ulët në dy javët e fundit. Sipas mediave britanike, në 24 orët e fundit janë shënuar...

Të fundit

Ulet ndjeshëm numri i rasteve të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut ka regjistruar një rënie të ndjeshme në numrin e rasteve të reja me koronavirus, gjatë 24 orëve të fundit. Sipas mediave vendase,...

Denoncimi i Bashës për bazën ushtarake në Sarandë, Meta tregon hapin që do ndërmarrë

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka komentuar denoncimin e kreut të PD-së, Lulzim Basha se në sekret të plotë qeveria po u jep oligarkëve...

I mbyllur prej katër muajsh/ Rihapet Muzeu ‘Louvre’ në Paris

Pas katër muajsh që qëndronte i mbyllur, muzeu me famë botërore ‘Louvre’ në Paris është rihapur ditën e sotme. Mediat vendase bëjnë me dije se...

Pandemia/ A do ta mbledhë Këshillin e Sigurisë? Meta zbulon lëvizjen e radhës

Gjatë raportimit të tij të përjavshëm përpara gazetarëve, presidenti Meta u shpreh se është i gatshëm që të mbledhë Këshillin e Sigurisë për çështjen...

Një 60-vjeçar nga Kosova mbytet në plazhin e Durrësit

Një tjetër pushues kosovar ka humbur jetën sot, pasi është mbytur në plazhin e Durrësit. Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur rreth orës 13:00, në lagjen...