E diel, 9 Maj, 2021
27 C
Tirana

Etiketa

Lushnje

Zbulohet laboratori i drogës në Lushnje, arrestohet një person

Një person është arrestuar ditën e sotme në Lushnje nga sektori i antidrogës, pasi kishte përshtatur një godinë të braktisur për kultivimin dhe rritjen...

Lushnje/ Fiton të drejtën 10-vjeçare për peshkim, del me humbje nga pengesat

Emisioni “Stop” në Tv Klan sot ka udhëtuar drejt fshatit Thanë të Lushnjes. Daniela Krasniqi është përfaqësuese e biznesit, që ka fituar të drejtën...

Basha në Lushnje: Këto zgjedhje janë vendimtare, vendosin fatin e familjes suaj

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është ndalur në qytetin e Lushnjes, në kuadër të fushatës elektorale për zgjedhjet e 25 prillit. Gjatë fjalës së...

Kryemadhi nga Lushnja: Do e çojmë deri në fund betejën me bandat e Rilindjes

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi zhvilloi një takim me strukturat e partisë në Lushnje, në kuadër të zgjedhjeve parlamentare të 25...

Arjan Aliço, ‘ushtari’ i Aldo Bares që iu vendos eksploziv në Lushnje

Arjan Aliço është pronari i ambientit që shërbente më parë si dyqan ku iu vendos gjatë natës sasi lëndë plasëse. Aliço njihet si ‘ushtari’ i...

Eksploziv në Lushnje gjatë natës, dëmet vetëm materiale

Një shpërthim me lëndë plasëse ka ndodhur gjatë natës në Lushnje. Në orën 03:25 ka pasur shpërthim në derën e një ambienti që ka...

E fundit/Goditet një rast tentative për kultivim të bimëve narkotike në Lushnje

Finalizohet me sukses nga Komisariati i Policisë Lushnjë, operacioni antikanabis i koduar "Laboratori". Policia zbulon brenda një banese, një ambient të përshtatur si laborator, që...

Kryemadhi me votuesit për herë të parë: LSI-ja do ta thyejë në mes Lushnjen

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi zhvilloi një takim me disa të rinj në qytetin e Lushnjes. Në një video që ka postuar...

Përdhunoi të renë në Lushnje/ Ja çfarë rrëfen 35-vjeçari

Një 35-vjeçar është vënë në pranga, pasi ka abuzuar me një 26-vjeçare në Lushnje. Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnjë,...

Dy motorë përplasen kokë më kokë në Lushnje, humb jetën 54-vjeçari

Dy motorë janë përplasur me njëri-tjetrin në fshatin Halilaj, në Lushnje, dhe për pasojë një nga drejtuesit ka humbur jetën. Aksidenti i rëndë ka...

Të fundit

Kavajë / Minibusi merr flakë në rrugë, vetëm dëme materiale

Në aksin rrugor Rrogozhinë- Durrës, në afërsi të Kavajës ka marrë flakë në lëvizje një mjet tip minibus. Për fat udhëtarët kanë dalë në...

Liderët e opozitës nuk kanë dimensionin e burrit, janë adoleshentë

Nga Spartak Ngjela Si nuk u rritën një herë në moshë individët që duan të drejtojnë Shqipërinë, apo edhe ata që e kanë drejtuar atë! Nuk...

Aksident në Berat-Skrapar, mjeti bie nga ura, plagoset rëndë 28-vjeçarja

Një aksident është regjistruar në aksin nacional Berat-Skrapar, në fshatin Vërtop. Mjeti tip Audi,me targa AA 723 LK, që drejtohej nga një 28-vjeçare është rrëzuar...

Kosovë / Shënohen 97 raste të reja me COV*D-19, rritet numri i viktimave

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Armando Sadiku shënon dy gola në Bolivi

Mungesa e golit në kampionatin e Bolivisë, ku është transferuar gjatë merkatos së janarit, kishte filluar t’i shndërrohej në një makth Armando Sadikut Por më...