E mërkurë, 13 Tetor, 2021
14.5 C
Tirana

U qëllua me breshëri kallash*ikovi, viktima martuar me mbesën e “Mustaqekuqit”

Bleçar Muça, pronar i bar “Pedonale” që u ekzekutua mbrëmjen e djeshme me armë zjarri në lokalin e tij në qendër të qytetit të Lushnjes, ka qenë i ulur në tavolinë.

Për fat të keq, breshëria e plumbave kapi edhe pesë persona të tjerë. I ndjeri ka qenë i martuar me mbesën e Roland Shytit, personazh i dosjes “Hakmarrja për Drejtësi” i njohur me nofkën “Mustaqekuqi”.

Ngjarja e rëndë u shënua në orën 22:00 të mbrëmjes. Lokali në atë orë ka qenë i mbushur me klientë, e po kështu edhe rruga me qytetarë që po ktheheshin nga xhiroja e mbrëmjes.

Një makinë tip “Golf” ka ndaluar para lokalit. Një person ka zbritur duke u drejtuar për tek tavolina ku ishte ulur Muça, nën shoqërinë e disa personave të tjerë mes të cilëve kunati, Judin Velo. Vrasësi ka qëlluar me breshëri nga përtej xhamit. 40-vjeçari ka ndërruar jetë në vend.

Të plagosurit/ Emrat

Të plagosur mbetën Judin Velo, Ervis Tafa, Sara Liçi, Eksara Sauli 26 vjeç dhe Majlinda Gjyla 66 vjeçe.

Dy pistat kryesore të hetimit

Burime ende jo zyrtare thonë se autoritetet po punojnë në dy pista kryesore lidhur me shkakun pse mund të ketë ndodhur ekzekutimi.

Pista e parë është ajo e prishjes së mundshme të pazareve të drogës, ndërsa pista e dytë e hetimit është ajo e lidhjeve familjare të viktimës me Roland Shytin, anëtarin e grupit të “Hakmarrjes për Drejtësi”.

Mësohet se ndaj Muçës është qëlluar 21 herë me breshëri kallashnikovi. /TIRANA TODAY

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sa do të shtrenjtohet energjia?

Qoftë për ngrohje, furnizim me karburant, apo për faturën e energjisë elektrike: konsumatorët duhet të paguajnë gjithnjë e më shumë para për energji. Cilat...

Si po tallet Sali Berisha me viganët e historisë

Nga: Pajtim Bello Sali Berisha, si në fillimet e 1991, kërkon të sëmbojë demokratët e Kukësit duke evokuar historinë e trevës së tyre. Sjellje tipike...

Mashtrimi me kreditë/Lihet në burg infermierja, lirohet bashkëpunëtorja

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi vendimin "arrest me burg" për infermieren Elisabeta Bardhollari dhe "arrest shtëpie" për Orjada Hoxhën, pasi akuzohen për...

I mori jetën gruas në sy të foshnjes/Piloti 33-vjeçar nuk kishte bashkëpunëtor

Autoritetet greke kanë dalë në përfundimin, se në krim për vrasjen e 20-vjeçares Caroline Crouch në muajin maj në Greqi është i shoqi 33-vjeçar,...

Herët a vonë të gjithë do të thonë: E dua Doktoreshë Albanën

Nga: Lorenc Vangjeli Doktoreshë Albana Fico është një emër shumë i njohur në Tiranë. Në një kohë tjetër, ajo dhe shumë kolegë të tjerë si...