E diel, 25 Tetor, 2020
13 C
Tirana

Etiketa

atentat

‘Atentati’ ndaj biznesmenit, të ndaluarit mohojnë përfshirjen në ngjarje

Katër të rinjtë e ndaluar dje lidhur me atentatin e dështuar ndaj biznesmenit Andon Dhima, e kanë mohuar përfshirjen e tyre në ngjarje. Shtetasit e...

Emrat/ Kush janë autorët që tentuan të ekzekutonin biznesmenin e njohur

Grid Leno dhe Altin Hoxha janë dy personat e arrestuar nga Policia e Tiranës, si autor të dyshuar të atentatit ndaj biznesmenit Andon Dhima. Në...

Atentati i dështuar ndaj biznesmenit, Artan Hoxha zbardh faktet e rënda (VIDEO)

Gazetari i njohur investigativ Artan Hoxha thotë se policia ka arrestuar 4 persona të dyshuar si autorët e atentatit të dështuar ndaj biznesmenit Andon...

Makina e gazetarit shqiptar bëhet shoshë nga plumbat, dalin pamjet e rënda

Gazetari i portalit “Reporteri” në Kosovë, Shkumbin Kajtazi, gjatë mesnatës është përballur me një sulm të rrezikshëm. Ndaj mjetit të tij është qëlluar me rreth...

Atentati ndaj prokurorit Arjan Ndoja, SPAK kërkon shtyrjen e hetimeve

Prokuroria e Posaçme Anti- Korrupsion (SPAK)  ka kërkuar shtyrjen me tre muaj të hetimeve të dosjes së tentativës për vrasje të prokurorit të Prokurorisë së...

Atentati ndaj shefit të policisë bashkiake: Identifikohet autori 19-vjeçar

Policia e Shkodrës ka zbardhur brenda pak orësh ngjarja e ndodhur mesditën e djeshme në aksin rrugor Shkodër-Koplik, ku iu bë atentat shefit të...

”Papritur na qëlluan”, zbardhet dëshmia e shefit të policisë bashkiake që iu bë atentat

Zbardhet dëshmia e shefit të policisë bashkiake të Malësisë së Madhe, Mentor Hasanaj, të cili iu bë atentat ditën e djeshme. Ai ka thënë se...

Plagoset shefi Policisë Bashkiake të Malësisë së Madhe/ Kryebashkiaku: S’di të ketë pasur konflikte

Shefit të Policisë Bashkiake në Malësinë e Madhe, Mentor Hasanaj, iu bë atentat teksa po udhëtonte në automjetin e Bashkisë me të atin dhe...

“Kemi një specialist të ri që ka dalë në qarkullim”, Artan Hoxha zbardh detajet e forta të atentatit ndaj Preng Gjinit

Pak ditë më parë, 51-vjeçari Preng Gjini të cilit iu hodh makina në erë në Tiranë, nuk dha të dhëna të vlefshme për hetimin...

Shpërthimi me tritol në makinën e Preng Gjinit/Personi që e ndiqte fliste italisht, ngjarja drejt zbardhjes

Shtetasi Preng Gjini mbeti i plagosur në një atentat disa ditë më parë, ndërsa dje është dërguar për kurim në Turqi. Dyshohet se shkak i...

Të fundit

Biblioteka Aleksandrisë dhe Rajhshtagu gjerman: Zjarret që ndryshuan historinë

Gjatë historisë, zjarret kanë çuar në ndryshime drastike në modelet e popullsisë, infrastrukturën dhe rrjedhën e ngjarjeve botërore. Këtu janë shtatë zjarre që ndryshuan...

Papa Françesku pro martesave LGBT, përpjekje për të shmangur përçarjen e Kishës

Nga Simone Cosimi “Wired” Nga njëri kamp, ai më i zhurmshmi, nuk e kanë problem ta etiketojnë si Anti-Krishti. Aty afër ishte edhe paraardhësi i...

Dhënia e shtetësive, Presidenca-Ramës: Fake news i ndyrë

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi ka reaguar sërish ndaj akuzave të kryeministrit Rama, duke thënë se ka shpifur për kreun e shtetit,...

Italia shtrëngon masat: Mbyllen baret pas orës 18:00

Italia pritet të shtrëngojë më shumë masat për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, pas rritjes së shpejtë të numrit të rasteve javët e fundit. Sipas...

Danimarka kërkon test negativ të Covid-19 për punëtorët e huaj

Danimarka ka në plan të prezantojë një kërkesë që punëtorët e huaj të përkohshëm, të cilët vijnë nga vendet me norma të larta të...