E hënë, 27 Shtator, 2021
20.5 C
Tirana

Pas shumë përpjekjeve, më në fund Roma arrin marrëveshjen me sulmuesin e kërkuar

Gonzalo Higuain me shumë mundësi do të largohet nga Juventusi, dhe e ardhmja e tij pritet të jetë tek Roma. Sipas asaj që shkruan “Calciomercato.com”, sulmuesi argjentinas ka vendosur të dëgjojë ofertat e klubit verdhekuq. 31-vjeçari deri më tani kishte refuzuar çdo ofertë në drejtim të tij, por duket se tani është i hapur për të nisur bisedimet.

Roma ka rënë dakord me Juventusin për huazimin e sulmuesit për një sezon, me detyrim blerjen e tij në fund të sezonit për 36 milionë euro.
Argjentinasi do të përfitojë 5 milionë euro në sezon tek skuadra e re, dhe do të firmosë një kontratë 4-vjeçare. Pas huazimit tek Milani dhe tek Çelsi, tani Higuain do të nisë një aventurë të re tek kryeqytetasit italian.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...