E diel, 27 Shtator, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

lojtarët

Top 10 lojtarët më të paguar në botë sipas “Forbes”

Revista prestigjioze “Forbes” ka publikuar listën e lojtarëve më të paguar në botë, listë e cila kryesohet nga futbollisti argjentinas, Lionel Messi. Ylli i Barcelonës...

Zbulohen 3 lojtarët që Mourinho nuk i duronte dot tek Manchester United

Trajneri i Tottenham, Jose Mourinho, nuk duronte tre prej lojtarëve të Manchester United, në kohën kur ai ishte drejtuesi i klubit. “The Times” shkruan se...

Shtyhet ndeshja e kampionatit, 6 lojtarë rezultojnë pozitivë

Një ndeshje e kampionatit spanjoll ëshë shtyrë ditën e sotme, pasi 6 lojtarë të një skuadre rezultuan pozitiv me koronavirus. Ndeshja e kategorisë së dytë,...

U fotografuan duke pirë cigare, përjashtohen 3 lojtarët e kombëtares së Kosovës

Federata Kosovare e Futbollit ka bërë me dije se 3 lojtarët e futsallit, që u fotografuan duke pirë cigare para ndeshjes me Gjeorgjinë janë...

Skandaloze, lojtarët e kombëtares kosovare fotografohen duke pirë cigare

Kombëtarja e Kosovës në futsall është nisur ditën e sotme drejt Gjeorgjisë, ku do të zhvillojë një ndeshje për kampionatin Evropian të futsallit “Euro...

7 lojtarë të kombëtares zhduken pas turneut, kërkojnë azil politik

Një ngjarje e pazakontë është regjistruar në Ugandë, teksa 7 futbollistë të skuadrës kombëtare të Eritreas u arratisën nga grumbullimi. Ngjarja ndodhi pas përfundimit të...

Skandal në Sarandë, dhunohen arbitrat dhe lojtarët e Orikut (video)

Një ngjarje e rëndë është regjistruar ditën e djeshme në Sarandë, teksa një sherr i madh ka ndodhur mes lojtarëve dhe tifozëve. Mësohet se incidenti...

“Doja të largohesha”, Messi zbulon momentin më të vështirë në karrierë

Sulmuesi argjentinas, Leo Messi ka mohuar aludimet se është ai personi që vendosi cili lojtar do të largohet, e cili do të jetë pjesë...

“Euro 2020”, Del lista e futbollistëve që do luajnë kundër Francës dhe Islandës

Është publikuar ditën e sotme lista e futbollistëve për 2 ndeshjet e radhës në eliminatoret e ‘Euro 2020’ kundër Francës dhe Irlandës. Lista u publikua...

VIDEO/ Sherr mes lojtarëve në Europa League, plagoset arbitri

Ndeshja e Universitatea Craiova dhe Budapest Honved e vlefshme për Europa League, është kthyer në një arenë përleshjesh teksa futbollistët kanë filluar të grinden...

Të fundit

Gjiko nxjerr pamjet nga laboratori i drogës (FOTO)

Në një postim në rrjetin social Instagram, Gjiko ka surprizuar ndjekësit e tij teksa shfaqet në një laborator droge, ndërsa në sfond dëgjohet një...

“Ajo është një grua me arritje të pashembullt”/ E zgjedhura e Trump-it për Gjykatën e Lartë, kundër martesave gay

Presidenti i SHBA, Donald Trump, ka emëruar Amy Coney Barrett, një grua konservatore për të qenë anëtare e re e Gjykatës së Lartë. Trump...

Tiranë/ Makina përplas 10-vjeçaren te bulevardi “Gjergj Fishta”

Një aksident ka ndodhur paraditen e sotme në kryeqytet. Një mjet ka përplasur një fëmijë 10 vjeç, në bulevardin “Gjergj Fishta”. Burime zyrtare njoftojnë se...

“Dielli do të ndriçojë për të gjithë shqiptarët!”, Meta del me mesazhin e fortë (VIDEO)

Në Ditën Ndërkombëtare të Turizmit, Kreu i Shtetit, Ilir Meta thotë se është momenti për të reflektuar mbi domosdoshmërinë për t'i dhënë frymëmarrje këtij...

7 muaj me patentë, 21-vjeçari kapet nga policia duke qarkulluar me shpejtësi të frikshme

Policia Rrugore nuk ndalet me kontrollin e rreptë ndaj të gjithë shoferëve abuziv. Gjatë 5 orëve kontroll me radar e dragera janë pezulluar 22...