E hënë, 1 Mars, 2021
17 C
Tirana

Top 10 lojtarët më të paguar në botë sipas “Forbes”

Revista prestigjioze “Forbes” ka publikuar listën e lojtarëve më të paguar në botë, listë e cila kryesohet nga futbollisti argjentinas, Lionel Messi.

Ylli i Barcelonës numëron 126 milionë përfitime në sezon. Ai ka lënë mbrapa rivalët e tij Cristiano Ronaldo me 117 milionë, Neymar me 96 milionë si dhe Kylian Mbappe me 48 milionë dollarë në sezon.

Lista e plotë e 10 lojtarëve më të paguar në botë sipas “Forbes”:

1. Lionel Messi – 126 milionë

2. Cristiano Ronaldo – 117 milionë

3. Neymar – 96 milionë

4. Kylian Mbappe – 48 milionë

5. Mohamed Salah – 37 milionë

6. Paul Pogba – 34 milionë

7. Antoine Griezmann – 33 milionë

8. Gareth Bale – 29 milionë

9. Robert Lewandowski – 28 milionë

10. David De Gea – 27 milionë

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria




Të fundit

75 mln euro humbje/ Skuadra italiane heq dorë nga ndërtimi i stadiumit të ri

Gjatë mbylljes së bilancit për vitin 2020, bordi i drejtorëve të Romës njoftoi se ata nuk do të shkojnë më përpara me projektin për...

Meta: Kush prek votën dhe provokon sovranin, do të marrë përgjigjen e merituar

Presidenti i Republikës, Ilir Meta zhvilloi sot një takim pune me përfaqësues të Shoqatës “Durrësi Autokton”. Kreu i Shtetit u njoh me përpjekjet e kësaj...

Sfidat e mëdha që ka përpara qeveria e Albin Kurtit

Nga: Bruna Celic “Center for European Policy Analysis” Që kur Kosova shpalli pavarësinë e saj nga Serbia në vitin 2008, ajo ka mbajtur 6 palë...

Tenderi i ushqimeve, SPAK merr të pandehur 3 zyrtarë të Ministrisë së Mbrojtjes

Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit dhe Korrupsionit (SPAK) ka marrë të pandehur tre anëtarë të Komisionit të Vlerësimit të Ofertave pranë Ministrisë së Mbrojtjes,...

Trump le të hapur mundësinë e rikandidimit në 2024-ën

Ish-Presidenti i SHBA Donald Trump u shfaq të dielën si republikani dominues i vendit, me përpjekjen që partia të fitojë përsëri kontrollin e Kongresit...