E enjte, 4 Qershor, 2020
24 C
Tirana

“Doja të largohesha”, Messi zbulon momentin më të vështirë në karrierë

Më të lexuarat

“Do të takohemi sërish nesër”, Yuri Kim flet pas konsultimeve me Këshillin Politik

Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim ka reaguar për mediat në lidhje me konsultimet e kryera me anëtarët e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore. Ambasadorja tha...

Pagat e Luftës, Rama: Një lajm i mirë

Kryeministri Edi Rama sapo ka ndarë një mesazh me qytetarët lidhur me Pagat e Luftës. Kreu i Qeverisë njofton se ka kaluar 30 mijëshin numri...

“Hajn!” Incident gjatë fjalimit të Thaçit, arrestohet një qytetar

Pak më herët, gjatë fjalimit të Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi në oborrin e Kuvendit, ndodhi një incident. Një qytetar filloi të ulëriste kundrejt Presidentit...

Bylykbashi dhe Vasili bëjnë lëvizjen e radhës

Përfaqësuesit e opozitës, u janë drejtuar selisë blu pak çaste më parë. Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili do të mbajnë një takim me kryedemokratin...

VIDEO/ Pyetja e gazetarit lë pa fjalë për 20 sekonda kryeministrin kanadez

Së fundmi është bërë virale një video, ku shfaqet kryeministri i Kanadasë Justin Trudeau, i cili qëndron më shumë se 20 sekonda pa iu...

Roja 65-vjeçar abuzoi me të miturën, shkarkohet drejtori i shkollës

Ngjarja e rëndë që ndodhi në Babrru të Kamzës, ku 65-vjeçari Abaz Doku abuzoi seksualisht me një të mitur (15 vjeç), ka tronditur mbarë...

“Do t’i dalim zot këtij vendi”, Hoti flet për herë të parë si kryeministër

Pas seancës së jashtëzakonshme, kryeministri i ri, Avdullah Hoti, ka thënë se në Kuvend e presin nisma të reja ligjore dhe plot punë. Prioritet...

Shembja e TK/ Rama: Pseudoteatri ishte shpikje e fantazisë politike

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në rrjetin social Facebook shprehet se Teatri Kombëtar ishte shpikje e fantazisë politike. Gjithashtu, Kreu i Qeverisë e cilësoi...

EMRI/ Hapi zjarr ndaj policisë, efektivët me snajpera rrethojnë banesën në Kamëz

Një person është vetëdorëzuar në polici, pasi hapi zjarr ndaj uniformave blu. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 5., i ishin drejtuar banesës së...

35 fotot që tregojnë anën tjetër të protestës për George Floyd

Prej 8 ditësh tashmë, protesta të shumta kanë shpërthyer në të gjithë SHBA për vdekjen e George Floyd. Qytetet po imponojnë shtetrrethime dhe shtetet...

Sulmuesi argjentinas, Leo Messi ka mohuar aludimet se është ai personi që vendosi cili lojtar do të largohet, e cili do të jetë pjesë e ekipit.

Në një intervistë dhënë për të përditshmen spanjolle “Marca”, ylli i Barcas tha: “Thuhet se unë bëj zgjedhjet për futbollistët që do të vijnë dhe ato që do të largohen. Hera e fundit që kam folur me presidentin, ishte kur u eliminuam nga Champions League nga Liverpool. Kur ishte çështja e Grizmanit, na pyetën dhe dhamë një mendim por nuk morëm ne një vendim”.

Ndër të tjera, Messi zbuloi edhe momentin më të vështirë që ka kaluar në karrierën e tij gjatë periudhës 2013-2014 kur kisha probleme me zyrën e taksave.

“Ishte një kohë shumë e vështirë për mua. Njerëzit nuk e dinin se çfarë po ndodhte. E kisha për herë të parë dhe gjithçka më dukej shumë e vështirë. Nga ajo kohë e mësova se ishte e njëjta gjë për të gjithë sportistët por fatmirësisht fëmijët e mi ishin të vegjël dhe nuk e kuptonin. Në mendje kisha të largohesha. Jo nga Barcelona, por doja të largohesha nga Spanja. Po ndihesha i keqtrajtuar dhe nuk doja të rrija më”, deklaroi Messi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha: Rama nuk i ndihmoi qytetarët pas tërmetit, as gjatë pandemisë (VIDEO)

Në një kohë kur të gjithë po presin dakordësinë për Reformën Zgjedhore, kreu i PD Lulzim Basha ka shpërthyer në akuza ndaj kryeministrit Rama. Sipas...

Reagimi i policisë pas shembjes së Teatrit, ja çfarë pritet të ndodhë sot në Kuvend

Lidhur me reagimin brutal të policisë pas shembjes së Teatrit Kombëtar, pritet që sot në Kuvend të zhvillohet një interpelancë me Ministrin e Brendshëm...

“Me rrezikshmëri të lartë shoqërore”, policia arreston 42-vjeçarin (VIDEO)

Një 42-vjeçar i kërkuar për tentativë vrasje dhe armëmbajtje pa leje, është vënë në pranga. Operacioni për kapjen e personave në kërkim, me rrezikshmëri...

KPK shkarkon kryetaren e Gjykatës së Kavajës

Së fundmi, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi nga detyra kryetaren e Gjykatës së Kavajës, Entela Shedula. Raportohet se procesi i vetingut për gjyqtaren Shedula...

Gjirokastra dhe Berati, qytetet që nuk e “duan jetën”

Vetëvrasjet u rriten në mënyrë sistematike dy vitet e fundit, duke arritur në 216 persona më 2019 ose 2,3 për qind më shumë në...
WhatsApp KONTAKTO TT